Cera trądzikowa – wszystko co musisz wiedzieć

Strona główna / Aktualności / Cera trądzikowa – wszystko co musisz wiedzieć

zabiegi na cerę trądzikową

Cera trądzikowa – wszystko co musisz wiedzieć

Aktualności / 10 maja 2022 / Wyłącz

cera trądzikowa

Cera trądzikowa jest źródłem wielu zmartwień i nie jest, wbrew częstej opinii problemem jedynie wieku dojrzewania. Jako że jest to niezwykle wymagający rodzaj skóry, dobrze jest wiedzieć w jaki sposób prawidłowo o nią dbać. Niewłaściwe podejście do cery trądzikowej może bowiem pogorszyć jej kondycję i nasilić problem. Posiadając cerę trądzikową nie trzeba jej tuszować i kamuflować, odpowiednia wiedza, pielęgnacja i dobrze dobrane zabiegi pomogą w jej wyleczeniu i zdecydowanie podprawią jej wygląd.

Cera trądzikowa – czym się charakteryzuje?

Pierwszym krokiem do diagnostyki i leczenia cery trądzikowej jest rozpoznanie rodzaju skóry twarzy. Cerę trądzikową łatwo poznać po charakterystycznych elementach jakimi są: niedoskonałości, zaczerwienienia, wypryski, grudki, krostki oraz wydzielanie sebum, które znacznie przekracza normę.

Cera trądzikowa kojarzona jest z nastolatkami i to w okresie dojrzewania najczęściej występują skórne problemy. Nie oznacza to jednak, że w wieku dorosłym już ten problem się nie pojawia. Wręcz przeciwnie, coraz więcej dorosłych boryka się z tym problemem jakim jest trądzik. Za powstanie trądziku bowiem nie odpowiadają jedynie geny czy hormony. Przyczyniają się do tego również zła dieta, przewlekły stres, nadużywanie alkoholu i nikotyny czy źle dobrana pielęgnacja.

Jakie są przyczyny powstawania trądziku?  

Obecnie, trądzik jest bardzo często diagnozowany. Zmagają się z nim nie tylko młodzi ludzie, ale również dorośli, u których przybiera on przewlekłą formę. Geneza trądziku nie jest jednoznaczna i jego powstawanie ma wpływ wiele czynników.

Trądzik jest złożonym problemem i choć najczęściej winowajcą jest nieprawidłowo gospodarka hormonalna, wpierana jest ona przez stresujący tryb życia, niewłaściwą dietę czy stosowanie źle dobranych kosmetyków lub ich nieumiejętne stosowanie. Wszystko to powoduje, że ciężko jest trądzik wyleczyć na własną rękę i tak ważna jest odpowiednio dobrana pomoc specjalisty.

Jakie są rodzaje trądziku?

Trądzik występuje w wielu rodzajach, dlatego też przed wdrożeniem pielęgnacji trzeba wiedzieć, z którą jego odmianą będzie się walczyć. Dzięki temu odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne i zabiegi do cery trądzikowej przyniosą odpowiednie i oczekiwane efekty.

U dorosłych można wyróżnić następujące odmiany trądziku:

trądzik grudkowy charakteryzuje się występowaniem podskórnych grudek, które są trudne do usunięcia. Zmiany te potrafią utrzymywać się przez długi czas i pozostawiają po sobie blizny;

trądzik różowaty – chory na tę odmianę trądziku ma bardzo podrażnioną skórę, na której widoczne są dominujące rumieniowe zmiany.;

trądzik torbielowaty – przy tym rodzaju występują ropne zaskórniki, które potrafią być równie bolesne jak i nieestetyczne oraz stany zapalne skóry.

Cera trądzikowa zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Walka z trądzikiem musi być kompleksowa. Powinna obejmować nie tylko zmianę stylu życia na zdrowszy, ale przede wszystkim włączenie do codziennej rutyny odpowiedniej pielęgnacji połączonej z zabiegami do cery trądzikowej, które dobrze dobrane pomogą w leczeniu tego schorzenia i przywrócą cerze zdrowy wygląd.

Peeling kawitacyjny

Jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów do cery trądzikowej związanych z oczyszczaniem cery. Do jego atutów należą:

– zwężanie porów,
– usunięcie zaskórników,
– pozbycie się zrogowaciałych.

Peeling kawitacyjny na trądzik to świetna alternatywna do, rzadko obecnie wykonywanego, oczyszczania manualnego. Co najważniejsze, bezpiecznie oczyszcza skórę i nie powoduje powstawania blizn czy przebarwień.

Regularnie wykonywany pozwala na utrzymanie skóry w dobrej kondycji, ogranicza produkcję łoju, redukuje powstawanie nowych zmian oraz umożliwia regenerację cery.

Złuszczanie kwasami Peel Mission

Peelingi chemiczne wykonywane za pomocą wysokospecjalistycznych kwasów marki Peel Mission mają na celu złuszczenie naskórka, redukcję blizn oraz  przebarwień. Ten zabieg zalecany jest osobom z cerą trądzikową, a jego efekty to między innymi:

– odmłodzenie i regeneracja zrogowaciałego naskórka,
– przywrócenie kolorytu cerze,
– rozjaśnienie przebarwień,
– zmniejszenie blizn potrądzikowych,
– regeneracja skóry.

Zabieg Deep Phyto Peeling

Dzięki swoim złuszczającym właściwościom deep phyto peeling skutecznie zwalcza trądzik oraz takie zmiany jak niedoskonałości,  blizny, przebarwienia czy nadmierne rogowacenie. Dodatkowo niweluje łojotok, zaskórniki, płytkie zmarszczki czy rozstępy.

Zabieg ten polega na połączeniu skutecznego działania kwasów: salicylowego oraz glikolowego wraz z leczniczymi właściwościami taki ziół jak mięta, irys czy nagietek. Dodatkowo, dzięki obecności gąbki morskiej, podczas jej rozpuszczania skóra wzbogacana jest o cenne minerały. Poprzez połączenie tych wszystkich substancji można osiągnąć niewiarygodne efekty, dlatego też zabieg ten jest niezwykle popularny na całym świecie.

Przeciwtrądzikowa kuracja Anti Rosacea

Jest to zabieg nie tylko zarówno pielęgnacyjny, jak i leczniczy dla cery trądzikowej. Przynosi skórze ukojenie, a jednocześnie ma działanie łagodzące, przeciwzapalne i redukujące rumień i zaczerwienienie.

Dodatkowo przeciwtrądzikowa kuracja Anti Rosacea, dzięki obecności składników aktywnych, wstrzymuje procesy starzenia, wyrównuje koloryt cery i przeciwdziała wolnym rodnikom.

Jak widać z trądzikiem można i wręcz trzeba skutecznie walczyć. Ważne jest, aby dobrać właściwą pielęgnację do twarzy, która pomoże ukoić cerę i przywróci jej dawny blask.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu w celu umówienia się zabiegi do cery trądzikowej  w salonie kosmetologicznym Claudia w Rzeszowie.