Jak działa peeling kawitacyjny?

Strona główna / Aktualności / Jak działa peeling kawitacyjny?

peeling kawitacyjny działanie zabiegu

Jak działa peeling kawitacyjny?

Aktualności / 25 maja 2021 / Wyłącz

jak działa peeling kawitacyjny

Spis treści

Jak przebiega zabieg peelingu kawitacyjnego?
Jak działa peeling kawitacyjny i dla kogo jest zalecany?
Jak często stosować peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny przeciwwskazania


Tradycyjny, manualny zabieg oczyszczania twarzy, coraz częściej zastępowany jest zabiegami bardziej efektywnymi, bez ryzyka ewentualnych powikłań. A powikłaniem tym mogą być stany zapalne wynikłe z ewentualnego rozsiania bakterii w trakcie standardowego oczyszczania twarzy. Poza tym krótki i nietrwały efekt takiego zabiegu sprawia, że częściej jest on zastępowany terapiami, mogącymi zapewnić znacznie dłuższe efekty i to bez wymienionych wyżej ewentualnych komplikacji.

Jednym z takich zabiegów jest peeling kawitacyjny na twarz, szyję i dekolt. Postępowanie bezinwazyjne, bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Z uwagi na swój nieinwazyjny charakter, zabieg ten nadaje się niemal do większości typów cer, a w szczególności polecany jest dla osób z cienką i suchą skórą, w których przypadkach niewskazane są tradycyjne peelingi, mogące prowadzić do podrażnień delikatnej cery. Najczęściej wykonywany na twarzy, może być z powodzeniem także stosowany na dekolcie, biuście czy plecach.

Jak przebiega zabieg peelingu kawitacyjnego?

Zabieg ten oparty jest na zjawisku kawitacji, polegającej na szybkiej przemianie fazy ciekłej w fazę gazową, poprzez obniżenie poziomu ciśnienia. Dlatego skóra w trakcie zabiegu musi być nawilżona, gdyż wówczas w sposób ukierunkowany, zadziałają ultradźwięki. Wytworzone przez nie mikroskopijne pęcherzyki, ulegają gwałtownemu rozpadowi, rozbijając martwe komórki naskórka, co w konsekwencji prowadzi do usunięcia zrogowaciałej warstwy naskórka, wągrów i zaskórników, a tym samym do oczyszczenia skóry, z jednoczesnym zapobieżeniem rozmnażania się bakterii.

Dodatkowo, zjawisko kawitacji stymuluje krążenie, dotlenia skórę, odżywia ją i pobudza do dynamicznej regeneracji przez co, nie dość, że skóra staje się oczyszczona, to jeszcze odzyskuje koloryt i jasność. Przy okazji, plamy pigmentacyjne i przebarwienia ulegają redukcji. Peeling kawitacyjny stymuluje jednocześnie produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność skóry, a tym samym opóźnia powstawanie niechcianych zmarszczek. Istniejące niewielkie zmarszczki i bruzdy ulegają w trakcie zabiegu wygładzeniu. Sprawdź również inne zabiegi na zmarszczki, które skutecznie niwelują i minimalizują ich widoczność, tym samym poprawiając jędrność skóry.

Dzięki poprawie gospodarki wodnej skóry staje się ona lepiej nawilżona, uzyskując młodszy wygląd. Poza tym sam zabieg działa relaksująco, przez co, jest lubiany przez pacjentów. Trzeba także wiedzieć, że oczyszczona w ten sposób skóra, nie tylko wygląda zdrowo, ale także łatwiej przyswaja wszelkie preparaty kosmetyczne, służące jej dalszej pielęgnacji.

Jak działa peeling kawitacyjny i dla kogo jest zalecany?

Peeling kawitacyjny na twarz polecany jest osobom z cerą naczynkową, przetłuszczającą się, z trądzikiem, z przebarwieniami skóry, z cieniami pod oczami, chcącym poprawić jędrność skóry i przywrócić jej blask, a także tym, którzy chcą się pozbyć pierwszych zmarszczek.

Po zabiegu skóra nie wymaga specjalnego traktowania. Należy jednak tego dnia powstrzymać się od kolejnych zabiegów, aby dać skórze odpocząć. Warto skorzystać także z kremu nawilżającego, a w kolejne, słoneczne dni po peelingu, również zabezpieczać skórę kremem z filtrem.

Jak często stosować peeling kawitacyjny?

Zabieg tego typu można wykonywać maksymalnie raz w tygodniu i w okresie nie dłuższym niż pięciu do sześciu tygodni.

Peeling kawitacyjny przeciwwskazania

Peeling kawitacyjny, mimo że bezpieczny posiada pewną grupę przeciwwskazań. Należą do niej: zakażenia i stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, osteoporoza i epilepsja. Na ten zabieg nie powinny się decydować kobiety w ciąży oraz osoby z zaburzeniami krążenia i z tarczycą. Dla bezpieczeństwa, na dobę przed zabiegiem należy powstrzymać się od przyjmowania leków rozrzedzających krew (w tym aspiryny i polopiryny). Ponadto zabieg bazujący na ultradźwiękach nie jest polecany posiadaczom implantów czy rozruszników serca.

Zapraszamy do kontaktu oraz rezerwacji wizyty na kompleksowy zabieg peelingu kawitacyjnego


Sprawdź również: Oczyszczanie twarzy Rzeszów