Jak wygląda zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Strona główna / Aktualności / Jak wygląda zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

jak wygląda zabieg liposukcji ultradźwiękowej

Jak wygląda zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Aktualności / 31 maja 2021 / Wyłącz

zabieg liposukcji ultradźwiękowej rzeszów

Spis treści

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej
Zalecenia przed zabiegiem liposukcji ultradźwiękowej
Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej


Liposukcja ultradźwiękowa jest skutecznym oraz nieinwazyjnym zabiegiem odchudzającym. Zabieg ten nie tylko wpływa na redukcję wagi ciała, ale jest także w stanie wymodelować wybrane partie ciała.

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej

To, co odróżnia liposukcję ultradźwiękową od tradycyjnej liposukcji to wspomniana bezinwazyjność i co ważne, niezwiązany z nią okres rekonwalescencji pozabiegowej. Liposukcja ultradźwiękowa, opiera się na efekcie fal ultradźwiękowych, które wprowadzają komórki tłuszczowe w drgania. Pod ich wpływem, w sposób mechaniczny, zostają one rozbijane i uwolnione, by następnie, poprzez układ krwionośny i limfatyczny trafić do wątroby. Tam ulegają przemianie materii, przyczyniając się tym samym do uwolnienia energii.

Nie jest to jedyny efekt zabiegu ultradźwiękami. Obok redukcji tkanki tłuszczowej, dzięki miejscowemu masażowi tkankowemu zmienia się wygląd skóry. Następuje zwiększenie elastyczności skóry, jej lepsze odżywienie i pobudzenie przemiany materii. Znika tzw. efekt „skórki pomarańczy”, ustępuje cellulit, redukcji ulegają rozstępy i blizny zanikowe. A towarzyszący zabiegowi efekt termiczny dodatkowo działa relaksująco i ujędrniająco. Zabieg liposukcji ultradźwiękowej stosuje się do rozbijania komórek tłuszczowych szczególnie w miejscach „trudnych” – liposukcja na brzuch i boki  a także liposukcja na uda i pośladki  Już po pierwszym zabiegu zauważalna jest redukcja obwodu ciała. A ubytek tkanki tłuszczowej, w zależności od miejsca zastosowania i osoby, może dochodzić do 0,5 l objętości. Jednakże, by uzyskać pożądane efekty i utrzymać je na dłużej należy przeprowadzić serię – minimum dziesięciu zabiegów.

Zalecenia przed zabiegiem liposukcji ultradźwiękowej

Przed zabiegiem liposukcji ultradźwiękowej zaleca się spożywanie zwiększonej ilości wody dziennie, o co najmniej 1-1,5 litra powyżej dotychczasowej normy. Związane jest to z niezbędnym do zabiegu, odpowiednim uwodnieniem tkanki tłuszczowej, a w dalszym etapie –  pozabiegowym prawidłowym oczyszczeniem organizmu z tłuszczu i uwolnieniem z toksyn czy usprawnieniem pracy układu limfatycznego.

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej warto wspomóc równoległymi czynnościami wspomagającymi odchudzanie, jak choćby zbilansowaną dietą, czy ruchem. Jednakże bezpośrednio po zabiegu ruch należy odpowiednio dozować. Zabieg jest szczególnie polecany kobietom po okresie ciąży lub zmagającym się z obrzękiem tłuszczowym (tzw. lipodemią).

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej


Zabieg liposukcji ultradźwiękowej jest bezbolesny, chociaż na skórze mogą pojawić się niewielkie siniaki. Mimo że jest bezpieczny, ma szereg przeciwwskazań, do których należą:
okres ciąży i karmienia piersią;

– menstruacja;
– cukrzyca;
– nieunormowane ciśnienie tętnicze;
– niewydolność krążenia;
– choroby nowotworowe do 5 lat od ich wyleczenia
– epilepsja;
– stwardnienie rozsiane;
– rany i krwawienia
– zaawansowana osteoporoza;
– choroby wątroby;
– choroba zakrzepowa żył kończyn dolnych;
– zaawansowana miażdżyca obwodowa;
– stany bakteryjne skóry i tkanek miękkich;
– schorzenia dotyczących krzepliwości krwi oraz innych chorób układu sercowo-naczyniowego;
– osoby z rozrusznikiem serca;
– osoby z implantami;
– schorzenia skóry;
– gruźlica płuc.

Bezpośrednio po zabiegu warto ograniczyć spożywanie węglowodanów, tłuszczów i alkoholu, dozować odpowiednio wysiłek i aktywność fizyczną, zrezygnować na jakiś czas z ciepłych kąpieli, solarium i sauny, a za to zwiększyć spożywanie wody.

Zapraszamy na zabieg liposukcji ultradźwiękowej i umówienie się na wizytę poprzez kontakt