Jaki zabieg na zmarszczki?

Strona główna / Aktualności / Jaki zabieg na zmarszczki?

zmarszczki na twarzy zabiegi

Jaki zabieg na zmarszczki?

Aktualności / 26 maja 2022 / Wyłącz

jaki zabieg na zmarszczki

Zmarszczki – jak ich niwelować?

Zmarszczki są jednym z głównych i najbardziej widocznych objawów starzenia się naszej skóry. Zaczynają się pojawiać już ok. 25-30. roku życia, zazwyczaj w okolicy oczu powstają tzw. kurze łapki. Chociaż głównie ich pojawienie się związane jest z upływem czasu i procesami starzenia się skóry, równie spory wpływ na ich powstawanie mają np. nasze geny, dieta, styl życia, ekspozycja na słońce lub codzienna higiena. Zmarszczki to nic innego jak zagłębienia i deformacje w strukturze skóry, które w zależności od swojej głębokości tworzą linie, fałdki lub bruzdy. Zmarszczki podzielić można na różne rodzaje w zależności od przyczyny ich powstawania, czy lokalizacji na ciele. Pojawiają się najszybciej tam, gdzie skóra jest przeważnie najdelikatniejsza — zmarszczki pod oczami, na czole, policzkach, szyi, dekolcie, czy zmarszczki nosowo wargowe.  Ich powstanie związane jest z postępującym ubytkiem kolagenu i elastyny w skórze, czyli naturalnym procesem starzenia. Tkanka w ten sposób traci swoją elastyczność i napięcie, w efekcie czego zaczyna się marszczyć.

Zmarszczki na twarzy — rodzaje

Zmarszczki na twarzy klasyfikuje się na podstawie przyczyny ich powstawania i w ten sposób możemy wyróżnić:

– zmarszczki mimiczne – najczyściej występujące zmarszczki, powstające pod wpływem powtarzających się skurczów mięśni (np. podczas uśmiechu), które wiążą się z ekspresją twarzy. Przeważnie pojawiają się między 25. a 30. rokiem życia. Zazwyczaj zmarszczki te zlokalizowane są na czole, wokół oczu oraz nad ustami. Skóra w okolicach oczu jest najbardziej podatna na powstanie zmarszczek, ponieważ jest to najwrażliwsza oraz najbardziej ruchliwa część naszej twarzy,

– zmarszczki związane z ekspozycją na słońce – są wynikiem szkodliwego działania promieniowania słonecznego, uszkadzającego struktury kolagenu w skórze, ale też prowadzącego do jej przesuszenia. Zwykle mają postać małych i cienkich linii, bardzo często towarzyszą im przebarwienia. Najczęściej pojawiają się na szyi i dekolcie. Skóra w tych miejscach jest szorstka w dotyku, pergaminowa oraz matowa.

– zmarszczki grawitacyjne – związane z fizjologicznym procesem starzenia się skóry, pojawiają się ok. 40-45. roku życia. Są wynikiem utraty naturalnej podpory skóry, co prowadzi do utraty elastyczności i opadnięcia tkanek. Podczas tego procesu głównie utrwalają się głębokie bruzdy wargowo- nosowe oraz zmarszczki na policzkach,

– zmarszczki powstające podczas snu – powstają w wyniku odgniatania się skóry twarzy podczas snu, przez to mogą pojawiać się asymetrycznie np. ze względu na to, na którym boku częściej sypiamy. Z czasem możliwości regeneracji skóry twarzy z takiego odgniecenia maleją, dlatego zawczasu warto zadbać o dobre nawyki i spać w najmniej powodującej zmarszczki pozycji, czyli na plecach,

– zmarszczki atroficzne – związane z zanikiem tkanek – atrofią, która wywołana jest gwałtownym spadkiem poziomu estrogenów w okresie okołomenopauzalnym. W tkance dochodzi do znacznego pogorszenia przepływu substancji odżywczych do głębszych warstw skóry, następuje zmniejszenie produkcji włókien kolagenowych, czy kwasu hialuronowego. Skóra traci wtedy swoją elastyczność, a także zanika jej warstwa tłuszczowa. Można wtedy zaobserwować nawet zapadnięcie policzków, pojawiają się również wyraźne, głębsze bruzdy czy linie, które dosyć szybko się utrwalają.

Najlepsze zabiegi na zmarszczki

Obecna kosmetologia oferuje szerokie spektrum rozwiązań i metod sprzyjających redukcji zmarszczek. Jednak każdy zabieg na zmarszczki powinien być dobrany do ich typu oraz miejsca ich występowania. Szczególną popularnością cieszą się takie zabiegi na zmarszczki jak mezoterapia mikroigłowa, mezoterapia bezigłowa oraz zabieg falami radiowymi.

mezoterapia mikroigłowa – polegająca na mechanicznym nakłuwaniu i stymulowaniu skóry urządzeniem wyposażonym w mikroigiełki. Poprzez udrożnienie mikrokanalików wprowadzane są skoncentrowane składniki odżywcze w postaci serum w głąb skóry. Zabieg ten bez większych trudności poradzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi. Zabieg może być stosowany na twarz, w tym okolice oczu, szyję, dekolt, ale także na inne, wybrane partie ciała. Zabieg trwa średnio od 45 minut do godziny.

mezoterapia bezigłowa – wykorzystuje urządzenie wytwarzające prąd elektryczny o częstotliwości radiowej, w trakcie zabiegu substancje aktywne wprowadzane są pod skórę dzięki impulsom, otwierającym błony komórkowe. Zabieg ten w przeciwieństwie do pierwszego, nie narusza tkanki, a jednocześnie pozwala na doprowadzenie odżywczych składników dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Szczególnie polecany w celu profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Pozwala zmniejszyć pierwsze zmarszczki, zlikwidować bruzdę nosowo-wargową, usunąć plamy oraz przebarwienia nie tylko twarzy, szyi, dekoltu, lecz również rąk, brzucha, ud, pośladków.

fale radiowe – kuracja nazywana „liftingiem bez skalpela”, oparta wykorzystaniu promieniowania elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych w celu wywołania efektu termicznego wewnątrz tkanki. Fale pozwalają na stymulację fibroblastów, a tym samym odbudowy oraz wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, a także poprawieniu dotlenienia i odżywienia skóry. Zabieg poprawia elastyczność skóry, minimalizuje zmarszczki oraz modeluje owal twarzy.

Zapraszamy  do kontaktu w celu umówienia się na konsultacje oraz doboru odpowiednich zabiegów likwidujących zmarszczki w salonie kosmetologicznym Claudia w Rzeszowie.