Przebarwienia na twarzy — czym są i jak się ich pozbyć?

Strona główna / Aktualności / Przebarwienia na twarzy — czym są i jak się ich pozbyć?

przebarwienia zabiegi na twarz

Przebarwienia na twarzy — czym są i jak się ich pozbyć?

Aktualności / 6 kwietnia 2022 / Wyłącz

przebarwienia na twarzy

Żeby wiedzieć, czym są przebarwienia na twarzy, należy poznać sposób ich powstawania. Za koloryt naszej skóry odpowiada melanina. Skóra jest ciemniejsza, gdy jej poziom jest wysoki, a jasna, kiedy jest jej mało. Czasem jest tak, że melanina nie rozkłada się równomiernie i na twarzy widoczne są ciemniejsze lub jaśniejsze plamy. Nie jest to estetyczne i jest zmorą wielu kobiet.

Skąd się biorą przebarwienia na twarzy?

Główną funkcją melaniny w naszym organizmie jest ochrona komórek naskórka przed promieniowaniem ultrafioletowym. Stąd samo się nasuwa, że jedną z przyczyn powstawania przebarwień na twarzy jest nadmierna ekspozycja na słońce. Inną przyczyną mogą być zmiany i zaburzenia hormonalne. Tu również można się łatwo domyślić, że jesteśmy narażone na przebarwienia  na twarzy w okresie dojrzewania, ciąży lub starzenia się. Przebarwienia mogą również być wynikiem nieefektywnego leczenia trądziku lub przerwania kuracji.

Jakie są główne rodzaje przebarwień na skórze twarzy?

Podstawowe rodzaje przebarwień na twarzy dzielimy na takie o podłożu genetycznym (piegi, plamy soczewicowate), hormonalnym (na skutek ciąży, antykoncepcji etc.), polekowe, chorobowe lub wtórne. Wtórne dodatkowo dzielimy na przebarwienia słoneczne, chemiczne, pozapalne, mechaniczne i cieplne. Sposób usuwania przebarwień często zależy właśnie od ich przyczyny.

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się lub zminimalizowanie przebarwień na skórze twarzy. Najprostsze, ale jednocześnie najmniej efektowne są tzw. domowe sposoby. Sposobów takich jest niezliczona ilość, można znaleźć informacje o oczyszczaniu skóry wacikiem nasączonym sokiem z cytryny, lub maseczka z sody oczyszczonej. Skuteczniejszym pomysłem będzie zaopatrzenie się w specjalne kremy lub maści do usuwania przebarwień. Koncerny i firmy kosmetyczne oferują wiele takich kosmetyków, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Aby osiągnąć efekt szybko i bez komplikacji, najlepiej jednak udać się do kosmetyczki bądź kosmetologa na zabieg peelingu chemicznego, laseroterapii bądź mezoterapii mikroigłowej.

Jakie zabiegi na przebarwienia twarzy?

Mezoterapia mikroigłowaprzy pomocy rollera lub dermapenu, nakłuwa się skórę, aby pobudzić jej komórki do działania. Najpierw należy przygotować skórę, oczyszczając ją i rozprowadzając ampułkę z preparatem, który jest tzw. koktajlem witaminowym. Nakłuwanie powoduje, że preparat jest mechanicznie wtłaczany do głębszych warstw skóry, co w naturalny sposób przyśpiesza i zwiększa jego działanie. Ponadto wywołując tysiące mikrourazów, dodatkowo pobudzamy komórki do regeneracji. Kolejnym efektem jest poprawienie mikrokrążenia podskórnego. Podczas zabiegu skóra w 20 minut wchłania aż 90% nakładanego preparatu. Pozostała część ulega wchłonięciu chwilę po zabiegu, Następnie nakładana jest maska łagodząca zaczerwienienia. Zabieg daje skórze wiele efektów takich jak działanie przeciwstarzeniowe, zwężenie porów, poprawa jędrności, nawilżenie oraz najważniejsze w przypadku przebarwień — ujednolicenie kolorytu skóry, redukcja blizn potrądzikowych, pooperacyjnych itp. W zależności od decyzji osoby wykonującej zabieg należy go powtarzać seriami w odstępach 2-4 tygodni.

Peelingi chemiczne to zabiegi dogłębnie oczyszczające skórę twarzy. Bazują na monokwasach o właściwościach regeneracyjno — naprawczych. Zastosowanie peelingu chemicznego w zależności od problemu skórnego przynosi efekty w postaci redukcji przebarwień, a co za tym idzie, poprawia kondycję cery.

Zabieg z witaminą C  Image Skincare — dedykowany jest dla osób zmagającymi się z nierównym kolorytem, plamami oraz przebarwieniami na skórze twarzy.  Witamina C dostarcza kompleks składników aktywnych, które sprawiają, że skóra staje się rozświetlona oraz delikatna. Ponadto wpływa na wygładzenie i napięcie skóry.

 

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na wizytę w salonie kosmetologicznym w Rzeszowie.