Wrastające włoski na nogach jak się pozbyć?

Strona główna / Aktualności / Wrastające włoski na nogach jak się pozbyć?

wrastające włoski

Wrastające włoski na nogach jak się pozbyć?

Aktualności / 14 listopada 2022 / Wyłącz

wrastające włoski na nogach


Każda kobieta chce zawsze wyglądać jak najlepiej, niekoniecznie dla kogoś, ale głównie dla siebie. Dlatego właśnie powstały różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, które to umożliwiają. Przykładem jest zabieg usuwania wrastających włosków. Dowiedz się czym są wrastające włoski na nogach, jakie są przyczyny ich powstawania oraz skuteczne sposoby ich usuwania.

Czym jest wrastanie włosków?

Wrastanie włosków to efekt, który powstaje najczęściej podczas golenia miejsc na ciele, takich jak: nogi, czy pachy. Skóra wówczas nie jest tak gładka, jak oczekujemy, ale zaczerwieniona i podrażniona, a włoski, mimo ich golenia, dalej wyczuwalne są pod skórą dłoni. Takie cechy po goleniu mogą również prowadzić do zmian skórnych, na przykład ropnych krostek, które nie tylko obniżają estetykę skóry, ale także są nieprzyjemne, mogą na przykład swędzieć.

Przyczyny wrastających włosków na nogach

Przyczyn wrastania włosków na nogach jest sporo, jednak głównymi z nich jest nieprawidłowa pielęgnacja skóry na nogach, czy źle wykonane golenie. Inne przyczyny, które mogą skutkować wrastaniem włosków, to:

– brak higieny podczas golenia, w co wchodzić będzie również higiena sprzętu, którym tą czynność przeprowadzamy. Kiedy niezachowana jest prawidłowa higiena, bakterie i inne zanieczyszczenia mogą przedostać się pod naskórek, czego skutkiem będą między innymi zmiany ropne oraz podrażnienie,
– brak regularnego złuszczania oraz nawilżania skóry dobrej jakości kosmetykami do tego przeznaczonymi,
– używanie tępej lub starej maszynki do golenia. Sprzęt ten należy wymienić wtedy, kiedy podczas golenia miewamy uczucie niekomfortowe, a już na pewno wtedy, kiedy na ostrzach pojawi się rdza,
– częste usuwanie włosków, wraz z ich cebulkami, na przykład depilacja woskiem, czy pastą cukrową. Takie formy depilacji powtarzać można bezpiecznie najlepiej co 3-4 tygodnie,
– brak dokładnego mycia maszynki po goleniu,
– golenie „pod włos”. Prawidłowo powinno golić się „z włosem”. Zwróć uwagę na to, jak włoski rosną na różnych partiach ciała.

Skuteczny sposób na wrastające włoski – Laser LightSheer

Laser LightSheer jest to nowoczesne urządzenie, które działa za pomocą lasera diodowego. Wiązka lasera jest na tyle silna i skoncentrowana, że pozwala on na dokładne usunięcie cebulki włosa spod skóry, przy czym nie podrażnia jej oraz nie uszkadza. Impuls lasera jest krótki, dzięki temu nie zdąży on przenieść ciepła na otaczające cebulki mieszki tkanek. Laser taki posiada chłodzenie, a więc to skuteczny zabieg na wrastające włoski na nogach, który przebiega całkowicie bezboleśnie. Pacjentka nie odczuje żadnych nieprzyjemnych sytuacji, nawet po zabiegu, ponieważ nie dojdzie do żadnych zaczerwień, czy przebarwień. Dodatkowo zabieg depilacji laserowej, za pomocą lasera LightSheer usunie również naczynia krwionośne, które cebulki włosa odżywiają, co za tym idzie, nie będą miały one szans odrosnąć. W ciągu jednego takiego zabiegu usunięte zostanie około 30% owłosienia w fazie wzrostu. Osiągnięcie włosków nie odrastających na całej powierzchni, na przykład nóg, będzie procesem kilku zabiegów, wykonywanych w przeciągu kilku tygodni.

Borykasz się z problemem wrastających włosków na nogach lub innej partii ciała? Umów się na zabieg depilacji laserowej w gabinecie kosmetycznym Claudia w Rzeszowie. 

Kontakt