Depilacja woskiem Rzeszów

Strona główna / Depilacja woskiem Rzeszów

depilacja woskiem rzeszów

Depilacja woskiem jest jednym ze skuteczniejszych zabiegów usuwania zbędnego owłosienia. Choć nie należy do zabiegów błyskawicznych (depilacja woskiem nóg trwa nawet ponad godzinę) i łatwych, od lat cieszy się nieustającą popularnością, co świadczy tylko o skuteczności tej metody. Można nią usuwać owłosienie niemal z każdego fragmentu ciała, włącznie z miejscami intymnymi. I tu małe wyjaśnienie. Mówiąc o depilacji, należy wiedzieć, że pod tym terminem rozumiemy usuwanie włosów, których cebulki zostają w skórze. W przypadku zabiegu woskiem należałoby precyzyjniej mówić o zabiegu epilacji, który gwarantuje usunięcie owłosienia wraz z jego korzeniami, stąd zaleca się jego wykonanie w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym. Nie wiedzieć czemu utarło się powszechne określenie – depilacja woskiem i takie funkcjonuje w obiegu.

Dużą zaletą zabiegu depilacji woskiem jest stosunkowo długa trwałość osiągniętych efektów. W zależności od cech indywidualnych (np. tempa wzrostu włosa, jego rodzaju), efekt gładkiej skóry po depilacji woskiem utrzymuje się od 3 do 6 tygodni. Mimo tego zabieg ten warto wykonywać regularnie raz w miesiącu. Systematyczność, nie dość, że potęguje efekt,  to również osłabia niechciane włosy, spowalniając ich odrost, a przy okazji zwiększając tolerancję skóry do tego rodzaju zabiegu.

Zadowalający pacjentów efekt uzyskiwany jest właśnie dlatego, że włos usuwany jest wraz z jego korzeniem – potocznie nazywanym – cebulką, a nie jedynie jego martwa, nadskórna, łodyga. Gorący wosk położony na wybrany fragment ciała, przedostaje się aż do mieszków włosowych i tam zastyga „obejmując” korzeń. Dzięki temu, przy usuwaniu woskowego paska, usuwa się także owłosienie z jego częścią podskórną, przez co uzyskuje się efekt idealnie gładkiej skóry. Co istotne, zabieg depilacji woskiem, nie ma ograniczeń wiekowych.

Metody depilacji woskiem

Generalnie, depilację woskiem można przeprowadzić trzema metodami:
paskową – z użyciem wosku w aplikatorach z rolką,
bezpaskową – z użyciem wosku aplikowanego na skórze bezpośrednio, przy użyciu specjalnej szpatułki,
bezpaskową z woskiem twardym – stosowaną na niewielkich obszarach, gdzie wykonuje się depilacje woskiem wąsika, brody czy łuków brwiowych.

Zabieg depilacji woskiem

Zabieg zawsze rozpoczyna się od krótkiego wywiadu kwalifikującego pacjenta do zabiegu. Trzeba wiedzieć, że depilacja woskiem, mimo że bezpieczna, ma grupę przeciwwskazań, które wymienione zostały na końcu tekstu. Następnie, po kwalifikacji i dezynfekcji danego obszaru, na przygotowaną wcześniej skórę nakładany jest wosk – w płynnej postaci o temperaturze 35-40Cº. Nakłada się go na bawełnianym lub flizelinowym z uwzględnieniem kierunku wzrostu włosa. Czas zastygania wosku zależy od jego jakości i grubości nałożonej warstwy. A gdy już uzyska odpowiednią konsystencję, kosmetyczka szybkim i zdecydowanym ruchem usuwa go, przeciwnym do wzrostu włosa kierunku, a jego pozostałości usuwa się naoliwionym wacikiem. Trzeba się przygotować na to, że zabieg może być trochę bolesny, a stopień dokuczliwości zależny jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta, stopnia jego wrażliwości na ból, rodzaju włosa i obszaru depilowanego ciała.

Po zabiegu depilacji woskiem skórę pokrywa się preparatem nawilżającym, na bazie oliwki lub żelu, który koi podrażnione miejsce. Sama skóra często jest po nim zaczerwieniona i podrażniona,  co jest normalną jej odpowiedzią na zabieg. Czasem, choć rzadko, mogą wystąpić niepożądane objawy pozabiegowe, zwłaszcza jeśli depilacja została przeprowadzona w sposób nieprawidłowy. Może wówczas dojść do zapalenia mieszków włosowych i podrażnień skóry. Dlatego zabiegi depilacji woskiem poleca się przeprowadzać w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Zalecenia po zabiegu depilacji woskiem

Bezpośrednio przed zabiegiem depilacji woskiem pacjentom zaleca się:

1. Nie stosowanie preparatów natłuszczających (balsamy, kremy, olejki), które mogą zmniejszyć przyczepność wosku, tym samym niwecząc efekty zabiegu.
2. Na kilka dni przed zabiegiem dobrze wykonać jest peeling. Usunięty dzięki temu, zrogowaciały naskórek, odsłoni mieszki włosowe i przyczyni się do poprawy komfortu zabiegu.
3. Pamiętać należy, aby bezpośrednio po zabiegu nie wystawiać skóry na działania promieni słonecznych, a chronić ją dodatkowo kremami z filtrem UV.
4. Udając się na zabieg depilacji woskiem, należy wiedzieć, że włosy muszą mieć odpowiednią długość. W zależności od obszaru powinny mieścić się w optymalnym dla tego zabiegu przedziale (dla twarzy np.: 2-4 mm; na nogach, ok. 6 mm; bikini i doły pachowe ok. 10 mm)
5. Na zabieg, warto wybrać się w luźnym ubraniu, które nie będzie podrażniać dodatkowo skóry.
6. Po zabiegu warto pamiętać o stałej pielęgnacji skóry, w tym systematycznym jej nawilżaniu.

 Depilacja woskiem – Przeciwwskazania

Jak wyżej wspomniano, zabieg depilacji woskiem, mimo że bezpieczny, posiada pewną grupę przeciwwskazań. Nie poleca się go stosować na bardzo delikatną i wrażliwą skórę, skórę z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi; na otwarte rany, świeże blizny, żylaki, pękające naczynka i naczyniaki, świeżo opaloną skórę (również po solarium).
depilacja woskiem zabieg rzeszów

Nie powinno się wybierać tej metody w przypadku zapalenia mieszków włosowych, zapalenia żył i w stanach gorączkowych. Dyskwalifikacją do zabiegu są także choroby i zmiany skórne skóry: łuszczyca, skłonności do alergii (także na wosk), obrzęki, stany zapalne i ropne, owrzodzenia, brodawki i wszelkie podrażnienia skóry. Z zabiegu powinny zrezygnować kobiety w ciąży, w czasie menstruacji, chorzy na epilepsję, cukrzycę, cierpiący na słabą krzepliwość krwi i przyjmujący leki obniżające krzepliwość, osoby z trądzikiem i z włosami wrastającymi.

Zapraszamy do salonu kosmetycznego Gabinet Claudia na usługę depilacji woskiem w Rzeszowie.