Manicure

Strona główna / Manicure

manicure rzeszów

Dłonie to bez wątpienia jedna z najbardziej widocznych części ciała. Odpowiednio zadbane paznokcie świadczą o elegancji i klasie, a zaniedbane mogą pokazywać wiek właścicielki i sprawić, że pierwsze wrażenie przy kontakcie z nią będzie niekorzystne. Aby nigdy tak się nie stało, warto regularnie wykonywać zabieg kosmetyczny manicure — pielęgnacji dłoni i paznokci. Jest wiele sposobów, na które można wykonać manicure. Każda z dostępnych opcji dopasowana jest do potrzeb innych klientek.

Manicure klasyczny

Manicure klasyczny to najbardziej znana forma manicure paznokci w salonach kosmetycznych. Polega ona przede wszystkim na nadaniu eleganckiego wyglądu płytce paznokcia. W tym celu kosmetyczka najpierw usuwa lub jedynie odsuwa skórki, następnie oczyszcza płytkę paznokcia, nadaje jej odpowiedni kształt i nakłada bezbarwny lub kolorowy lakier. Całość manicure klasycznego z odżywką kończy relaksacyjnym masaż dłoni. Efekt zabiegu utrzymuje się do tygodnia, ze względu na brak utrwalenia lakieru lampą. Manicure zwykły klasyczny polecany jest klientkom, które cenią sobie to, co znane i pewne.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy różni się od manicure klasycznego jedynie nałożeniem na płytkę paznokcia lakieru utwardzanego w specjalistycznej lampie. Jest on zdecydowanie trwalszy — efekt utrzymuje się do dwóch tygodni. Tą metodą można również wykonać delikatne przedłużenie płytki paznokcia. Manicure hybrydowy jest opcją dla klientek, które pragną eleganckiego wyglądu dłoni przez dłuższy czas.

Manicure japoński

Manicure japoński jest tradycyjną formą dbania o paznokcie, wywodzącą się z Japonii. Jest to całkowicie naturalna metoda, skupiająca się na nadaniu paznokciom pięknego kształtu i naturalnego blasku, poprzez wcieranie w płytkę past do polerowania. Efekt zabiegu utrzymuje się około dwóch tygodni i jest on w szczególności polecany klientkom, które ze względu na ciążę lub stan zdrowia nie mogą pozwolić sobie na inne zabiegi pielęgnacyjne.