Mikrodermabrazja Rzeszów

Strona główna / Mikrodermabrazja Rzeszów

mikrodermabrazja rzeszów

Mikrodermabrazja należy do najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych. Jest niczym innym jak mikropeelingiem opartym się na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Proces ścierania i złuszczania wierzchniej, zrogowaciałej warstwy skóry odbywa się za pomocą kierowanego strumienia mikrokryształów (glinu lub korundu) wytwarzanego przez specjalne urządzenie. W zależności od rodzaju skóry, potrzeb pacjenta i stosowanej do zabiegu głowicy można mówić o mikrodermabrazji: diamentowej, korundowej lub tlenowej (oksydermabrazji).

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa polecana jest dla skóry delikatnej i wrażliwej ze skłonnościami alergicznymi. Zabiegowi temu można poddawać okolice nosa, brody, twarzy – szczególnie tzw. obszar „T”. Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej wytwarza podciśnienie o regulowanej mocy, zasysające skórę, w którego czasie końcówka z cząsteczkami diamentu złuszcza naskórek.

Z kolei mikrodermabrazja korundowa w porównaniu do diamentowej jest silniejszą formą zabiegu. Wykorzystuje się w niej kryształki tlenku glinu, a w zależności od poddawanej zabiegowi powierzchni stosuje się końcówki urządzenia o zmiennej (większej lub mniejszej) gradacji. Efekt gładkiej skóry widoczny jest zaraz po jego zakończeniu. Kolejne rezultaty uwidaczniają się z czasem – z reguły kilka dni później, kiedy skóra dokona regeneracji i uaktywnią się stymulowane zabiegiem procesy syntezy kolegenu i elastyny. Bezpośrednio po terapii może występować uczucie lekkiego opuchnięcia lub efekt zaczerwienienia.

Mikrodermabrazja tlenowa

Metoda tlenowa, zwana oksydermabrazją lub oksybrazją na twarz, szyję i dekolt charakteryzuje się tym, że stosowana do zabiegu końcówka nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Utrzymuje się ją w odległości ok 1 cm nad skórą. Pod wpływem sprężonego powietrza z głowicy wyrzucany jest strumień soli fizjologicznej, który uderzając o powierzchnię skóry, usuwa z niej naskórek. Oprócz samego złuszczania skóry, zabieg wpływa ujędrniająco, dotleniająco i odświeżająco. Dodatkowo tlen skutecznie niszczy bakterie, przeciwdziałając stanom zapalnym, zapobiegając rozwojowi trądzika i łojotoku. A poza tym przyczynia się do usuwania porów i wszelkich zanieczyszczeń, które są zaczynem powstawania zaskórników.

Zabieg mikrodermabrazji

Ogólnie, celem mikrodermabrazji jest poprawa kondycji i wyglądu skóry.

Pod wpływem zabiegu zostaje ona wygładzona i rozjaśniona. Ślady po ewentualnym trądziku zanikają, a płytkie zmarszczki ulegają spłyceniu. Co ważne, zabieg jest bezpieczny, nieinwazyjny i nie wymaga żadnych iniekcji. Zabieg mikrodermabrazji działa oczyszczająco. Wpływa stymulująco na produkcję elastyny i kolagenu. Poprawia krążenie i odżywienie skóry, likwiduje drobne zmarszczki i eliminuje efekt wysuszenia. Usuwa przebarwienia i zwiększa zdolności obronne skóry. Mikrodermabrazja – z dobrym skutkiem – sprawdza się również u osób starszych, chcących odmłodzić i rozjaśnić skórę bez uciekania się do inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.


Zabieg mikrodermabrazji szczególnie polecany jest osobom: ze skórą matową lub ziemistą, z przebarwieniami potrądzikowymi, zaskórnikami, rozszerzonymi porami, zmarszczkami, piegami, skórą zwiotczałą, przebarwioną i pozbawioną blasku, z rozstępami, niewielkimi bliznami z oznakami fotostarzenia.


Po zabiegu gładsza i oczyszczona skóra jest w stanie, znacznie lepiej i efektywniej, przyswoić aktywne składniki z kosmetyków do codziennej pielęgnacji (kremy, serum). Trzeba wiedzieć, że mikrodermabrazja nie jest działaniem skierowanym tylko i wyłącznie na twarz. Można ją z powodzeniem stosować na: szyję, dekolt, plecy czy klatkę piersiową.

Jednakże mikrodermabrazja na twarz, szyję i dekolt nie jest postępowaniem trwałym. I chociaż już po jednym zabiegu widoczne są efekty, to zaleca się powtarzanie kuracji średnio, co 2-4 tygodnie, a najlepiej zdecydować się na 3-5 sesji.

Co należy wiedzieć przed zabiegiem mikrodermabrazji?

Przed kuracją nie należy stosować peelingów, ani złuszczania kwasami. W miejscu przyszłego zabiegu nie powinno się wykonywać depilacji, a bezpośrednio przed nim zmyć makijaż i przywrócić naturalne pH skóry wykorzystując w tym celu toniki. Z kolei po zabiegu, przez kilka dni, należy unikać ekspozycji podrażnionej skóry na słońce, omijać chlorowaną wodę i stosować kremy z dużym filtrem.

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji

Mimo że mikrodermabrazja jest zabiegiem łagodnym i bezpiecznym, bez specjalnego ryzyka powikłań i polecana osobom z większością typów skóry, to jednak powinny jej unikać kobiety w ciąży i pacjenci z takimi dolegliwościami i chorobami jak:

mikrodermabrazja zabieg rzeszów
– nowotwory;
– guzki niewiadomego pochodzenia
– choroby wirusowe skóry
– grzybice
– zmiany trądzikowe i ropne
– brodawki w miejscach zabiegu
– cera naczyniowa i tendencje do pękania naczynek;
– rany i świeże blizny
– atopowe zapalenie skóry
– łuszczyca
– alergia, w tym uczulenie na glin
– naczyniaki
– leczenie onkologiczne
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
– ciąża

Rzadkimi skutkami ubocznymi mogącymi wystąpić po zabiegu mikrodermabrazji są: uczucie mrowienia, zaczerwienienia, niewielkie podrażnienia, swędzenie, rzadziej pieczenie. Z reguły ustępują samoistnie.