Oczyszczanie twarzy Rzeszów

Strona główna / Oczyszczanie twarzy Rzeszów

oczyszczanie twarzy rzeszów

Oczyszczanie twarzy to jedna z podstaw uzyskania efektu zdrowej i gładkiej skóry. Stanowi ona także punkt wyjściowy do innych zabiegów, których efekty, bez wcześniejszego pozbawienia jej nadmiaru sebum, byłyby znacznie zmarginalizowane. Wspomniane sebum powstaje niemal na całej powierzchni skóry, a najwięcej jest go na głowie, plecach, klatce piersiowej, a przede wszystkim na twarzy. Wbrew pozorom sebum, jest potrzebne, gdyż stanowi warstwę ochronną naszej skóry, choćby przed promieniowaniem UV, działaniem bakterii, wahaniami temperatur, wpływem środków chemicznych czy mechanicznych. Gdy jest go zbyt mało skóra staje się matowa i cienka. Z kolei gdy jest go zbyt dużo, prowadzi do kłopotów z cerą, powstającym trądzikiem i zaskórnikami. Dlatego oczyszczanie twarzy jest tak istotne, gdyż skóra nieoczyszczona to nie tyle problem natury estetycznej ale i zdrowotnej. Trzeba także zauważyć, że skóra nieoczyszczona, w znacznie mniejszym stopniu podatna jest na działanie preparatów kosmetycznych, których ze względu na  „łojową barierę” nie jest w stanie przyjąć.


Tu zaznaczyć należy, że oczyszczania twarzy potrzebuje każda skóra, bez względu na jej rodzaj, gdyż każda z nich jest poddawana działaniu czynników atmosferycznych i każda zatrzymuje w swoich porach wszelkie zanieczyszczenia czy resztki kosmetyków. Dlatego odblokowanie porów jest warunkiem uzyskania zarówno pożądanego kolorytu, jak i kondycji skóry i jej zdrowego wyglądu.


Zabiegi na oczyszczanie twarzy Rzeszów

Na szczęście współczesna kosmetyka w arsenale swoich środków posiada wiele zabiegów ukierunkowanych na oczyszczanie twarzy, przeznaczonych do wszystkich rodzajów cery. Wśród nich należy wymienić najbardziej popularne:

– peeling kawitacyjny
– mikrodermabrazja
– peeling kawitacyjny z ultradźwiękami
– peeling chemiczny
– mezoterapia igłowa
wodorowe oczyszczanie

Oczyszczanie twarzy peelingiem kawitacyjnym

Jednym z takich jest peeling kawitacyjny na twarz. Jest to zabieg bezinwazyjny, bezbolesny i zupełnie bezpieczny. Do tego, nadaje się niemal do większości cer, zwłaszcza delikatnych i ze skłonnościami do podrażnień. Metodę mechaniczną w peelingu kawitacyjnym – zastępują ultradźwięki – które mają za zadanie działać „ściernie”. Dodatkowo, kawitacja jako zjawisko fizyczne, stymuluje  krążenie, odżywiając skórę i pobudza ją do dynamicznej regeneracji przez co, nie dość, że skóra staje się oczyszczona to jeszcze rozjaśniona i odzyskuje koloryt.

Oczyszczanie twarzy mikrodermabrazją

Kolejnym polecanym zabiegiem jest mikrodermabrazja. Jest to nic innego jak mikropeeling oparty na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Sam proces ścierania i złuszczania wierzchniej, zrogowaciałej warstwy skóry odbywa się za pomocą kierowanego strumienia mikrokryształów (glinu lub korundu) wytwarzanego przez specjalne urządzenie. W zależności od rodzaju skóry, potrzeb pacjenta i użytej do zabiegu głowicy można mówić o mikrodermabrazji: diamentowej, korundowej lub tlenowej (oksydermabrazji). Celem tego zabiegu jest poprawa kondycji i wyglądu skóry. Stanowi on doskonałą alternatywę zarówno dla  peelingu jak i oczyszczania manualnego, przynosząc efekty w postaci: oczyszczenia skóry, jej wygładzenia, rozjaśnienia i odmłodzenia. Przy okazji pozbawia również skórę znamion i przebarwień. Dodatkowo niweluje ślady po ewentualnym trądziku i spłyca płytkie zmarszczki. Wpływa stymulująco na produkcję elastyny i kolagenu, zwiększając zdolności obronne skóry.

Zabieg mikrodermabrazji szczególnie sprawdza się w przypadku skóry matowej lub ziemistej, z przebarwieniami potrądzikowymi, zaskórnikami, rozszerzonymi porami, zmarszczkami, piegami, skórą zwiotczałą, przebarwioną i pozbawioną blasku, z rozstępami, niewielkimi bliznami z oznakami fotostarzenia.

Oczyszczanie twarzy z kwasami

Wreszcie, należy wspomnieć o zabiegach oczyszczających twarz, szturmem zdobywających salony kosmetyczne, a należących do grupy peelingów chemicznych. Opierają się one na działaniu odpowiednio dobranych – do indywidualnych potrzeb klienta – kwasów, które współdziałając ze sobą oczyszcząc cerę, rozjaśniają przebarwienia i przywracają równowagę w wytwarzaniu sebum. Do najczęściej stosowanych kwasów w chemicznym oczyszczaniu twarzy zalicza się: kwasy AHA (glikolowy, jabłkowy, cytrynowy, migdałowy, mlekowy), które są polecane do cery suchej i mieszanej; kwasy BHA (np. kwas salicylowy), polecane do skóry problematycznej, tłustej oraz PHA (polihydroksykwady). Efekty zabiegu złuszczania kwasami zależą od stężenia kwasów, ich wartości pH i rodzaju użytego kwasu. Żaden z nich jednak nie przyniesie spodziewanych efektów, gdy będzie stosowany sporadycznie – od czasu do czasu. Zwykle zabieg oczyszczania kwasami powinien odbywać się w sposób z góry zaplanowany, w serii kuracji zawierających się w określonym przedziale czasowym.

Oczyszczanie twarzy w salonie kosmetycznym w Rzeszowie

Bez względu na stosowaną metodę oczyszczania twarzy warto po zabiegu, dać skórze czas na regenerację. Ubocznymi „efektami” oczyszczania mogą być krótkotrwałe zaczerwienienia i delikatne obrzęki, które w niedługim czasie ustępują samoczynnie. W wyjątkowych przypadkach może być konieczne skorzystanie z preparatów łagodzących czy przeciwzapalnych. Warto również przez parę dni po zabiegu profilaktycznie zrezygnować z wykonywania makijażu, zaniechać stosowania kosmetyków mogących podrażnić naskórek, unikać ekspozycji na słońce czy dużych wahań temperatury.

Oczyszczanie twarzy, choć praktycznie pozbawione ryzyka, ma niewielką grupę przeciwwskazań, do których należą:oczyszczanie twarzy u kosmetyczki rzeszów
– stany zapalne skóry
– skłonność do powstawania bliznowców
– świeżo zagojone rany
– trądzik różowaty
– wirusowe zapalenie skóry
– opryszczka

 Zapraszamy do gabinetu kosmetologii na profesjonalne zabiegi oczyszczania twarzy w Rzeszowie.