Depilacja laserowa stóp

Strona główna / Zabiegi pielęgnacyjne / Depilacja laserowa stóp

depilacja stóp laserowa rzeszów
50 -100 zł
Czas trwania: 20 minut

Regularne golenie stóp maszynką wiąże się nie tylko ze stratą czasu, ale niesie ze sobą również ryzyko podrażnień skóry i drobnych zranień. Jednak od jakiegoś już czasu, alternatywą wobec tradycyjnej formy depilacji, jest depilacja laserowa. Oprócz tego, że zaczyna być coraz powszechną, to jeszcze zyskuje miano metody najskuteczniejszej. Ceniona jest przede wszystkim przez panie borykające się z niechcianym owłosieniem stóp, które zwłaszcza w lecie, nie wyglądają estetycznie.

Jeżeli wygląd Twoich stóp wprawia Cię w częste zakłopotanie, czas to zmienić. Zadbaj o swój komfort i naturalne piękno zapisując się na depilację laserową stóp. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Jednorazowe naświetlanie laserowe stóp trwa zaledwie kilka minut. Regularne golenie stóp maszynką wiąże się ze stratą cennego czasu. Co więcej, taka metoda podrażnia skórę i stanowi ryzyko poranienia. Laserowe usuwanie włosów ze stóp jest zdecydowanie prostsze i bezpieczniejsze. Oszczędzasz w ten sposób nie tylko czas, ale też pieniądze.

Laserowa Depilacja Stóp Rzeszów

Depilacja laserowa stóp w Gabinecie Kosmetologii Estetycznej Claudia gwarantuje praktycznie całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia. A do tego, by cieszyć się gładką skórą, wystarczy jedynie kilka krótkich zabiegów. Wystarczy kilka krótkich zabiegów, aby cieszyć się gładką, ogoloną skórą – na zawsze! Depilacja laserowa stóp polega na całkowitym pozbyciu się niechcianego owłosienia w tym obszarze ciała. Wiązka światła przenika przez skórę i niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Zabieg ten zapewnia, że w tym miejscu nie wyrośnie już żaden włos.

Skuteczność zabiegu wynika z jego specyfiki. Wiązka laserowego światła przenika przez skórę i niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. A dzieje się tak, dlatego, że światło lasera, pochłaniane jest w sposób selektywny przez struktury mieszków włosowych. Tam zamienione na ciepło, w sposób nieodwracalny niszczy struktury włosa – w pierwszej kolejności, wspomniane mieszki i cebulki odpowiedzialne za wzrost.

Zabieg jest bardzo skuteczny, ale należy go powtórzyć kilkukrotnie. Ma to związek z istotą wzrostu włosów, gdyż nie wszystkie one, w tym samym czasie, rosną równocześnie. Jak się okazuje, użyty do zabiegu laser, niszczy jedynie włosy w fazie wzrastania. Z kolei włosy pozostające w „uśpieniu” po jakimś czasie w sposób naturalny pojawiają się na powierzchni skóry. Stąd oczywistym jest, przeprowadzenie zabiegu ponownie.

Depilowanie laserowe stóp

Skuteczność i trwałość kuracji depilacji laserowej zależą również od innych czynników, tj. jak: grubość i rodzaj włosa, kolor włosa, czy typ karnacji pacjenta. Dlatego, z powyższych względów zaleca się kilka sesji depilacji laserowych, a oprócz tego, raz w roku dodatkowy, tzw. zabieg „przypominający”.

Zaletą depilacji laserowej jest trwałość jej efektów. Chociaż efektywność pierwszego zabiegu szacuje się na 20-30% skuteczności, to z każdy kolejnym wzrasta ona do 95%.

Decydując się na zabieg laserowej depilacji, warto pamiętać o zasadzie, aby na miej więcej dwa tygodnie przed naświetlaniem nie wykonywać innych metod depilacji (np. woskiem, pastą cukrową czy depilatorem). Zabieg depilacji laserowej wykonuje się na czystej, suchej i ogolonej — przy pomocy zwykłej maszynki — skórze. Właściwe przygotowanie do zabiegu rzutuje później na efekt końcowy depilacji laserowej.

Zabieg depilacji laserowej na stopach

Przeprowadzenie zabiegu depilacji laserem może być wykluczone ze względu na wymienione niżej przeciwwskazania:

– ciąża i okres karmienia piersią,
– świeża opalenizna, podrażnienia lub poparzenia skóry,
– przyjmowanie leków, w tym światłouczulających i niektórych antybiotyków,
– prowadzone kuracje ziołowe (np.: z dziurawca czy nagietka),
– korzystanie z kremów zawierające retinol,
– przyjmowanie witaminy C, korzystanie z kwasów owocowych (m.in. miesiąc przed zabiegiem),
– niedawny zabieg depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym lub pęsetą (minimum miesiąc przed zabiegiem), wykonany na obszarze przeznaczonym do naświetlania,
– stosowanie peelingu (krócej niż 1 tydzień przed zabiegiem),
– choroby skóry jak: bielactwo czy łuszczyca,
– infekcje skórne,
– skłonność do przebarwień,
– stosowanie kremów brązujących i samoopalaczy,
– choroby nowotworowe,
– cukrzyca,
– epilepsja,
– zaburzenia krzepliwości krwi.

Depilacja laserowa może dać uczucie bólu. Dlatego przed jej wykonaniem można zastosować znieczulenie miejscowe lub działające kojąco, schładzanie naświetlanego miejsca. Skóra po zabiegu zwykle jest zaczerwieniona, podrażniona, czasem obrzęknięta. Te naturalne objawy znikają w ciągu kilku lub kilkunastu kolejnych godzin.

Nowoczesna technologia depilowania laserowego na stopach minimalizuje ból, liczbę i czas trwania zabiegów. Wszystko po to, abyś mógł lub mogła czuć się pięknie i komfortowo w swoim ciele. Ilość wymaganych zabiegów zależna jest od koloru skóry, włosów i innych czynników indywidualnych. Zapraszamy na konsultację, podczas której ustalane są wszelkie szczegóły.

depilacja laserowa stóp rzeszów