Liposukcja ultradźwiękowa jest bezinwazyjnym, bardzo skutecznym zabiegiem, który modeluje sylwetkę, bez wykorzystania skalpela oraz bez odsysania tłuszczu. Odchudzanie ultradźwiękami polega na rozbiciu tkanki tłuszczowej przy wykorzystaniu głowicy generującej ultradźwięki, które z kolei wywołują kawitację. Rozgrzane tkanki przyczyniają się do szybszego metabolizmu, czyli intensywniejszego spalania tkanki tłuszczowej. Co więcej redukowane są zbędne produkty przemiany materii, które kumulowane są wokół komórek.
Liposukcja ultradźwiękowa uda
Bardzo częstym celem liposukcji są uda, a jej efekty są zaskakujące. W obszarze ud nierzadko obecne są uciążliwy cellulit oraz nadprogramowa tkanka tłuszczowa. Dzięki omawianej procedurze, możliwe jest szybkie i wysoce skuteczne zredukowanie cellulitu, wygładzenie i ujędrnienie skóry. Obwód ud może zmniejszyć się o nawet 3 cm, już po pierwszym zabiegu. Poza tym, uda będą wysmuklone i pozbawione fałdek, które mogą pojawiać się również u szczupłych osób. Liposukcja ud trwa około 30 min.
Liposukcja ultradźwiękowa pośladki
Pośladki są jednym z atrybutów kobiet. Ważne, by były jędrne i pozbawione zmian, takich jak cellulit czy rozstępy. Podobnie jak w przypadku ud – następuje redukcja w obwodzie, zminimalizowanie cellulitu. Poprawiona zostaje elastyczność skóry, a jej koloryt staje się wyrównany. Na liposukcję ultradźwiękową pośladków należy poświęcić około 20 min.
Wskazania do liposukcji
Zabieg liposukcji kawitacyjnej rekomendowany jest osobom, które pragną zredukować ilość tkanki tłuszczowej, pozbyć się cellulitu i wszelkich blizn, a także wymodelować sylwetkę, poprawić elastyczność, jędrność i elastyczność skóry, pobudzić metabolizm.
Dlaczego jeszcze warto skorzystać z tego rodzaju zabiegu? Nie trzeba przechodzić długiego okresu rekonwalescencji, tak jak w przypadku klasycznej liposukcji. Kolejnym aspektem jest uniknięcie powikłań mogących zdarzyć się po procedurze liposukcji standardowej.
Przeciwskazania do liposukcji
Pomimo że liposukcja uda i pośladki kawitacyjna jest zabiegiem nieinwazyjnym, to niestety nie każdy może z niej skorzystać. Osoba zapisująca się na liposukcję ultradźwiękową musi być w pełni zdrowia. Grupy ludzi, dla których ten zabieg jest niewskazany obejmuje:
– kobiety ciężarne i karmiące piersią,
– kobiety w trakcie miesiączki,
– cukrzyków, epileptyków,
– osób z osteoporozą,
– chorych na stwardnienie rozsiane, ludzi z nowotworami,
– mających schorzenia układu sercowo-naczyniowego,
– nadczynność tarczycy,
– osób z implantami,
– rozrusznikiem serca,
– a także tych, którzy mają schorzenia skórne.
Efekty po liposukcji ultradźwiękowej
Spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki widoczne są już po pierwszym zabiegu. Utrata 1-2 cm w obwodzie to częsty wynik. Jednakże w przypadku liposukcji ultradźwiękowej zaleca się odbycie kilku wizyt. Jeden zabieg nie gwarantuje tak efektywnych skutków jak seria zabiegów. Ich liczba ustalana jest indywidualnie. Utrata tkanki tłuszczowej oraz ukształtowanie sylwetki to tylko „skutki uboczne”. Oprócz nich warto wspomnieć o ujędrnieniu skóry (usunięciu rozstępów, cellulitu, blizn), przyspieszeniu metabolizmu (walka z otyłością i nadwagą) oraz pobodzeniu krążenia, które są kluczowe do prawidłowego funkcjonowania organizmu.