Pedicure zwykły

Strona główna / Zabiegi pielęgnacyjne / Pedicure zwykły

pedicure
90 zł
Czas trwania:90 minut

Codzienna pielęgnacja zazwyczaj ogranicza się do stosowania kremów na twarz, czasem balsamu do ciała, rzadziej do rąk. O stopach większość z nas zapomina lub traktuje je w sposób marginalny, zapominając, że skóra stóp jest równie wrażliwa i wymaga sporej troski. Skutki braku nawilżenia stóp, natłuszczenia i ich pielęgnacji w ogóle, pojawiają się stosunkowo szybko. Skóra tam staje się przesuszona, a pięty szorstkie i zrogowaciałe. Nie przedstawia się to najlepiej w kontekście zakładania cienkich i delikatnych rajstop lub letnich, odkrytych butów.

Od chwili narodzin, kiedy każdy z nas miał na stopach skórę miękką i delikatną, z upływem czasu i każdym stawianym krokiem ulegała ona stopniowemu pogrubieniu, przeciwstawiając się coraz większym siłom nacisku. I jest to zjawisko w pełni normalne. Grubsza niż gdzie indziej, nawet 3-4 razy, skóra stóp, stanowi naturalną, mechaniczną ochronę głębszych jej warstw. Jednakże niepielęgnowana z czasem zaczyna się wysuszać i rogowacieć. W następstwie tego pojawiają się odciski, modzele i zgrubienia. A do ich powstania może się również przyczynić nieodpowiednie i niedopasowane obuwie.

Zapominamy, że dobra kondycja naszych stóp, to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim warunek i oznaka zdrowia. Dlatego warto im, od czasu do czasu, poświęcić chwilę, fundując trochę komfortu i swobody.

Zabieg Pedicure na Stopy

Zaniedbane stopy, aby odzyskały zdrowy i piękny wygląd, mogą wymagać czasem kilku zabiegów pielęgnacyjnych. Wskazane byłoby pomyśleć nad wizytą w salonie kosmetologicznym, zwłaszcza wtedy, kiedy same kremy i peelingi już nie wystarczą, by utrzymać stopy w dobrej kondycji. W ofercie Gabinetu Kosmetologii Estetycznej Claudia – mamy sporo zabiegów na stopy, dzięki którym odzyskają one estetyczny wygląd, blask i kondycję. Jednym z nich jest popularny klasyczny zabieg pedicure na stopy i jego odmiany.

Pedicure Rzeszów

Pedicure jest zabiegiem kosmetycznym, którego podstawowym celem jest poprawa wyglądu i kondycji stóp. Zabieg ten obejmuje: nadanie kształtu i długości paznokciom, wymoczenie stóp w solach zmiękczających, wycięcie skórek z wałów okołopaznokciowych, usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt, peeling stóp, pomalowanie paznokci lakierem, nałożenie kremu na stopy oraz delikatny, końcowy masaż. Zabieg przeznaczony jest kobiet, jak i dla mężczyzn. W jego efekcie stopy zyskują zdrowy koloryt, stając się odpowiednio nawilżone oraz zrelaksowane.

Pedicure leczniczy

Postępowanie zabiegowe przede wszystkim skierowane jest na usunięcie bolesnych odcisków, modzeli i nagniotków. W jego obszarze mieści się również przywrócenie kondycji i wyglądu popękanej i zaniedbanej płytki paznokcia.

Pedicure odżywczy

Zabieg przebiega tak jak w przypadku jego klasycznego odpowiednika, z tym, że na zakończenie nakłada się – zarówno na stopy jak i paznokcie – wzmacniający i odżywiający kompleks.

Pedicure kwasami

Pedicure kwasami polecany jest na stopy z grubą, nieestetyczną i mocno zrogowaciałą skórą. Zwykle zaczyna się od kąpieli z relaksującym masażem i solą pielęgnacyjną. Następnie stopy owija się okładami kwasowymi, mającymi za zadanie zmiękczenie i złuszczenie skóry. Potem, za pomocą tarki usuwa się martwy naskórek i nakłada odpowiedni krem. Efekty widoczne są już po pierwszej wizycie. Skóra stóp jest miękka, elastyczna i zadbana.

Pedicure frezarkowy

Pedicure frezarkowy to zabieg, polecany osobom z niewielkimi skłonnościami do rogowacenia. Wszelkie miejsca stwardniałe usuwa się i wygładza frezarką kosmetyczną. Tym precyzyjnym narzędziem można doprowadzić do porządku nawet tak trudno dostępne miejsca jak skóra między palcami. Zabieg kończy się peelingiem i nałożeniem odpowiedniego balsamu.

Pedicure SPA

Pedicure SPA jest kompilacją pielęgnacji i relaksu. Klasyczny pedicure uzupełnia nałożenie specjalnej maski odżywczej lub nawilżającej wraz z aromatycznymi kosmetykami dającymi stopom uczucie relaksu i lekkości. Skórna po tym zabiegu jest odżywiona, nawilżona i gładka.

Pedicure z lakierem klasycznym

Pedicure, który koncentruje się nie tylko na stopach, ale i na paznokciach. Są one skracane, opiłowane, odtłuszczane i nadaje im się pożądany kształt. Na koniec nakłada się na paznokcie preparat zabezpieczający i lakier z utwardzaczem. Zaletą tego zabiegu jest możliwość częstej zmiany koloru lakieru.

pedicure rzeszów

Pedicure zwykły cennik

Cennik obowiązujący od dnia 01.01.2023

UsługaCena
Pedicure zwykły + pomalowanie paznokci lakierem winylowym100 zł