Zabiegi złuszczające na dłonie

Strona główna / Zabiegi pielęgnacyjne / Zabiegi złuszczające na dłonie

zabieg-pielegnacyjny-na-dlonie
70 zł
Czas trwania: 25 minut

W sposób bezlitosny zdradzają nasz wiek. A upływ czasu daje się zaobserwować nie tylko na twarzy czy dekolcie, ale przede wszystkim na dłoniach. Skóra dłoni, pozbawiona gruczołów łojowych i okryta bardzo cienką warstwą tkanki tłuszczowej, szczególnie narażona jest na starzenie. A z wiekiem, wraz z postępującą utratą odpowiedniego nawilżenia i poziomu kolagenu, traci swoją jędrność, sprężystość, stając się wiotką i cienką, ze wszelkimi oznakami upływającego czasu: przebarwieniami, bruzdami i zmarszczkami. Co ciekawe, starzenie skóry dłoni postępuje szybciej w przypadku kobiet niż mężczyzn.

Zabiegi z Kwasami na Dłonie

Starzenie skóry dłoni przspieszają również niekorzystne warunki, różnorakie niekorzystne czynniki i styl życia, by wymienić: detergenty, twardość używanej wody, toksyny, klimatyzacja, warunki atmosferyczne (w tym przemrożenia, wystawienie na promieniowanie UV), uszkodzenia zewnętrzne lub brak odpowiedniej pielęgnacji.

Wysuszona, z wyraźnymi oznakami starzenia skóra dłoni, z czasem przestaje by podatna na kosmetyki. Ale można jej jeszcze przywrócić młody wygląd, decydując się na jeden z kilku zabiegów kosmetologicznych, w Gabinecie Kosmetologii Estetycznej Claudia, ukierunkowanych na tą partię ciała.

Jedną z pierwszych czynności, jakie powinniśmy wykonać na naszych szorstkich i wysuszonych dłoniach to zafundowanie im peelingu. Do tego celu można wykorzystać gotowy produkt lub wykonać go samemu, z cukru czy kawy. Usunie on martwy naskórek i wygładzi powierzchnię dłoni, lekko rozjaśni skórę i odżywi. Przygotuje też skórę na lepszą absorpcję składników odżywiających i nawilżających z kosmetyków. Po wykonaniu peelingu warto nałożyć na dłonie maseczkę regeneracyjną. Dobrze sprawdzi się także zabieg parafinowy.

Skutecznym na miejscowe przebarwienia skóry jest głęboki peeling punktowy, tzw. „Only Touch”. Jest to koncentrat z kwasu: trójchlorooctowego, kwasu cytrynowego i kwasu askorbinowego, który nakłada się punktowo. Ta mieszanina kwasów całkowicie regeneruje skórę wybranych miejsc.

Zabiegi Złuszczające Dłonie Rzeszów

Skoro o kwasach mowa, zabieg z użyciem kwasów na całe dłonie, bardzo skutecznie wygładza, rozjaśnia i odżywia delikatną ich skórę. Zastosowane w nim kwasy, dobierane są w zależności od głębokości zmian. Używane: glikolowy, salicylowy, retinowy, kojowy, fitowy czy azelainowy przynoszą wręcz zaskakujące efekty. Nawilżają, rozjaśniają i wyrównują pigmentację, a użyty dodatkowo koncentrat witaminowy uzupełnia niedobory i odżywia skórę. Doskonale złuszczają martwy i zrogowaciały naskórek.

W przypadku zrogowaciałego i suchego naskórka warto pomyśleć o oksybrazji inaczej peelingu tlenowo-wodnym. W czasie tego zabiegu wykorzystuje się specjalną dyszę i wyrzucaną z niej pod ciśnieniem mieszaninę sprężonego powietrza i soli fizjologicznych, które bardzo skutecznie odrywają i usuwają martwy naskórek. Zabieg oczyszcza, nawilża, poprawia koloryt skóry, wygładza zmarszczki i rozjaśnienia przebarwienia występujące na dłoniach. Polecany jest osobom o skórze wrażliwej i naczyniowej.

Skóra dłoni potrzebuje intensywnej pielęgnacji, ponieważ jest cienka i bardzo delikatna oraz częściej, niż inne części ciała, narażona na kontakt ze szkodliwymi dla niej czynnikami zewnętrznym. Z wiekiem traci elastyczność a na skutek przemian hormonalnych czy po długotrwałej ekspozycji na słońcu – pojawiają się na niej plamy i przebarwienia. Zabieg skutecznie wygładza, rozjaśnia i odżywia delikatną skórę dłoni. Zastosowane preparaty  gwarantują spektakularne efekty. Preparaty z kwasem  doskonale nawilżają, rozjaśniają i wyrównują pigmentację a koncentrat witaminowy uzupełnia niedobory i odżywia skórę. Doskonale złuszczają martwy, zrogowaciały naskórek ze stóp.

zabiegi złuszczające dłonie rzeszów