Zabiegi złuszczające na stopy

Strona główna / Zabiegi pielęgnacyjne / Zabiegi złuszczające na stopy

zabieg złuszczający na stopy rzeszów
80 zł
Czas trwania: 35 minut

Zabiegi Złuszczające na  Stopy Rzeszów

Każdy, kto widział popękane, suche i zrogowaciałe stopy wie, że widok ten nie należy do estetycznych i zwykle kojarzy się z zaniedbaniem. A trzeba wiedzieć, że skóra stóp wymaga pielęgnacji i uwagi w równym stopniu jak twarz, dekolt czy dłonie.

W chwili naszych narodzin nawet na piętach skóra jest miękka i delikatna. Ale z każdym rokiem dorastania i z każdym stawianym krokiem, ulega ona systematycznemu pogrubieniu i twardnieniu. Siły nacisku sprawiają, że przeciwdziałające ciążeniu komórki skóry, gromadzą się tam, gdzie jego wartość jest największa. Dlatego z czasem grubość skóry na podeszwach stóp i piętach osiąga 4, a nawet 5 mm, stanowiąc naturalną ochronę dla jej głębszych warstw.

Grubsza niż w jakichkolwiek innych obszarach ciała, z czasem zaczyna rogowacenie, z tendencją do powstawania odcisków, modzeli i wszelkich zgrubień. Do ich tworzenia przyczynić się może także nieodpowiednie lub niedopasowane obuwie, gdyż w miejscach ucisku czy systematycznego obcierania, skóra niejako w odruchu obronnym, zaczyna wytwarzać dodatkowe warstwy komórek, które stają się twardsze i grubsze.

Zabieg na Zrogowacenia Stóp

Dlatego od czasu do czasu warto pomyśleć i o stopach dając im chwilę swobody i komfortu. Co jakiś czas wskazane wręcz jest zafundowanie im zabiegu złuszczającego wraz z odpowiednim nawilżeniem. Jednakże może się okazać, że same kremy i peelingi już nie wystarczą i niezbędnym wyjściem będzie wizyta w gabinecie kosmetycznym.

Zabiegi złuszczające  stopy skutecznie wygładzają, rozjaśniają i odżywiają delikatną skórę stóp. Zastosowane preparaty przyczyniają się do zagwarantowania zadawalających efektów. Zabiegi z kwasami na stopy nawilżają, rozjaśniają i wyrównują pigmentację, a używany podczas zabiegu koncentrat witaminowy uzupełnia niedobory i odżywia skórę stóp. Innowacyjne zabiegi złuszcza martwy oraz zrogowaciały naskórek. Zabieg z wykorzystaniem kwasów ma właściwości pielęgnacyjne, ale również upiększające.

Zabiegi z Kwasami na Stopy

Na szczęście, okazuje się, że w ofercie gabinetów kosmetologicznych — również w Gabinecie Kosmetologii Estetycznej Claudia — jest sporo dostępnych zabiegów złuszczających, dzięki którym stopy ponownie odzyskają estetyczny wygląd, blask i kondycję. Niektóre z nich można wykonać samodzielnie w domu, inne zaś warto wykonać z pomocą i radą naszych fachowców.

Wśród dostępnych wymienić warto:

Pedicure kwasowy  zabieg ten złuszcza martwy oraz zrogowaciały naskórek, nawilża, rozjaśnia i wyrównują pigmentację, a używany podczas zabiegu koncentrat witaminowy uzupełnia niedobory i odżywia skórę stóp.

Kąpiel parafinowa  bardzo skutecznie wygładza szorstką skórę stóp oraz regeneruje naskórek.

Maseczka na stopy i paznokcie – regeneruje, nawilża i zmiękcza. W zależności od składu, np.: z kompleksem kwasów — mlekowy, glikolowy, salicylowy — pomaga usunąć martwy, zrogowaciały naskórek i stymuluje odnowę komórkową, odżywiając i chroniąc skórę stóp. Z kolei, ekstraktem z limonki w składzie, działa antyoksydacyjnie, antybakteryjnie, odświeżająco i wspomagająco gojenie, będąc dodatkowo źródłem witaminy C.

Pedicure biologiczny – poprawia kondycję stóp i ich koloryt. Sprawia, że skóra stóp staje się nawilżona, wygładzona i zregenerowana, a same stopy stają się lekkie i wypoczęte.

Złuszczający zabieg do stóp w postaci skarpetek  bezpiecznie usuwa martwy i zrogowaciały naskórek, nawilża i odżywia skórę stóp, likwiduje obrzęki i redukuje nadpotliwość stóp.

zabiegi złuszczające stopy rzeszów