Zabiegi na rozstępy Rzeszów

Strona główna / Zabiegi na rozstępy Rzeszów

zabiegi na rozstępy rzeszów

Rozstępy najlepiej leczyć na ich pierwszym ewolucyjnym etapie, kiedy możliwa jest jeszcze odbudowa nadwyrężonych struktur kolagenu i elastyny z ograniczeniem ekspansji zmian włącznie. Gdy rozstępy już się utrwalą, całkowite ich usunięcie zwykle okazuje się niewykonalne, a czynione zabiegi na rozstepy, mogą, co najwyżej, pomóc w zmniejszeniu ich widoczności.

Istnieje szereg skutecznych i sprawdzonych metod radzenia sobie z nimi. Niektóre można zastosować z powodzeniem samemu, w warunkach domowych. Inne z kolei, wymagają specjalistycznego sprzętu i winny być stosowane tylko w gabinetach kosmetologii i medycyny estetycznej.

Zapobieganie powstawaniu rozstępów

Walkę z rozstępami można rozpocząć już na etapie codziennej pielęgnacji skóry. Odpowiednie jej nawilżanie i odżywianie sprawi, że będzie ona bardziej elastyczna, a tym samym podatna na rozciąganie. Dlatego wskazane jest jej natłuszczanie i regularne masowanie (choćby specjalnymi gąbkami). Oprócz elastyczności poprawia się jej krążenie, redukcji ulegają także ewentualne zmiany trądzikowe. Dobrze sprawdzają się kąpiele z solą algową lub solanką jodowo-bromową.

Nie wolno zapominać również o odpowiedniej diecie, o kontroli poziomu hormonów i jak najczęstszej aktywności. Dieta powinna być szczególnie bogata w cynk, gdyż pierwiastek ten wpływa na elastyczność skóry. Dobrym uzupełnieniem będą suplementy z kolagenem i kwasem hialuronowym, przeciwdziałające powstawaniu rozstępów.

W arsenale sprawdzonych domowych sposobów do walki z rozstępami znajdują się: kremy z elastyną i kwasem hialuronowym; witamina A; peelingi; kremy z ekstraktem wąkroty azjatyckiej wspomagające produkcję kolagenu czy aloes, który działa zmiękczająco na skórę. Nie są wszystkie dostępne środki, gdyż gama odpowiednich kremów i maści jest szeroka.

Jakie zabiegi na rozstępy?

Współczesna kosmetyka i medycyna estetyczna dysponują wieloma metodami, przy pomocy których można skutecznie redukować niechciane rozstępy. Zabiegi na rozstępy kosmetyczne nie są w stanie usunąć rozstępów w sposób całkowity. Ale mogą w sposób wyraźny je zmniejszyć i spłycić.

Usuwanie rozstępów w gabinecie kosmetologii

Jednym z takich zabiegów na rozstępy są peelingi chemiczne. Do kuracji stosuje się mieszaniny kwasu octowego (kwasu glikolowego, trójchlorooctowy i retinol). Przeznaczeniem tych kwasów jest złuszczenie martwego naskórka i aktywizacja produkcji elastyny i kolagenu w skórze.

Kolejnym wartym wymienienia zabiegiem na rozstępy jest mezoterapia, polegająca na ostrzykiwaniu skóry specjalnymi substancjami. W jego efekcie dokonuje się przebudowa skóry i jej odnowa, która minimalizuje rozstępy.

Przeciwko rozstępom, z niezłym skutkiem wykorzystywana jest mikrodermabrazja — zabieg złuszczający skórę i ścierający martwy naskórek drobinkami diamentu.

Wydajnym urządzeniem jest laser frakcyjny CO2, którego światło w sposób kontrolowany „niszczy” wierzchnią warstwę skóry pobudzając ją do przebudowy w trakcie wymuszonego procesu gojenia. W głębszych warstwach zostaje ona podgrzana i odparowana (ablacja), co przyczynia się do uruchomienia procesów naprawczych. Laser frakcyjny działa pobudzająco na skórę, aktywizując ją do produkcji kolagenu i regeneracji.

Wspomnieć tu również wypada o dermomasażu, skutecznym nie tylko w walce z cellulitem, ale i pomocnym w likwidacji rozstępów. To połączenie masażu mechanicznego i podciśnienia rozmasowuje fałd skórny, zasycając go jednocześnie podciśnieniowo. W ten sposób wspomaga regenerację skóry, usuwa toksyny, przywraca jędrność skóry, zmniejszając tym samym rozstępy i blizny.

Równie skutecznie oddziałuje radiofrekwencja (RF – Radio Frequency). Urządzenie zaopatrzone w specjalną głowicę działa na skórę falą elektromagnetyczną. Fala elektromagnetyczna o częstotliwości fal radiowych, rozgrzewa skórę, doprowadzając do regeneracji włókien kolagenowych, aktywizuje metabolizm i usprawnia pracę układu limfatycznego.

Procesy regeneracyjne skóry uruchamia także mezoterapia mikroigłowa. Poprzez mechaniczne nakłuwanie skóry inicjowana jest przebudowa tkanek na podstawie powstający w tym procesie: kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Dzięki zabiegowi skóra staje się jędrna, zmarszczki ulegają wygładzeniu, znikają rozstępy i blizny.

Umów się już dzisiaj na zabiegi na rozstępy zaw gabinecie kosmetycznym Claudia w Rzeszowie.

Kontakt