Złuszczanie kwasami Rzeszów

Strona główna / Złuszczanie kwasami Rzeszów

złuszczanie kwasami rzeszów

Zabieg kosmetyczny przy użyciu kwasów kosmetycznych jest zabiegiem złuszczającym zrogowaciały naskórek. Proces, jakim jest złuszczanie kwasami twarzy, nazywany jest rodzajem peelingu, ściślej mówiąc, jest to peeling chemiczny.

Złuszczanie kwasami twarzy

Proces złuszczania kwasami zaczyna się od nałożenia na twarz specjalnie dobranego kwasu oraz to tego odpowiednio skoncentrowanego. W trakcie zabiegu kosmetycznego, jakim jest peeling chemiczny, zostaje usunięta wierzchnia warstwa naskórka, tym samym zostaje przyśpieszony jego cykl odnowy. Wyróżnić można różne rodzaje peelingu, które ze względu na głębokość oddziaływania kwasami łatwo uszeregować.

Zabiegi złuszczające na twarz

Dlatego zastosować można podział  na m.in.: peelingi bardzo powierzchniowe, powierzchniowe, średniogłębokie oraz głębokie. Należy zaznaczyć, iż peelingi średniogłębokie i głębokie wykonują tylko lekarze medycyny estetycznej,  wynika to z częstszego ryzyka wystąpienia powikłań.

Wskazania do złuszczania kwasami

Peelingi chemiczne przeznaczone są dla osób borykających się z różnymi niedoskonałościami skóry, które wprowadzają w życie pewien rodzaj dyskomfortu.

Wskazaniami do zabiegu kwasami mogą być także: problemy łojotokowe przy skórze tłustej, trądzik pospolity i jego następstwa, rozszerzone pory oraz zaskórniki, trądzik różowaty, cera naczynkowa oraz przebarwienia.

Najczęściej ze względu na wskazania stosowanymi zabiegami są:
peelingi chemiczne przeznaczone do cery dojrzałej, dzięki ich działaniu można złagodzić drobne zmarszczki charakterystyczne dla tej cery.
– peeling kwasami na trądzik. W przypadku zastosowania kwasów do łagodzenia objawów trądzikowych czy potrądzikowych, efekty zabiegów przynoszą wyraźną poprawę w kondycji skóry.
– peeling kwasami na przebarwienia, który jest alternatywą dla drogich kremów.

Złuszczanie kwasami przeciwwskazania

Do głównych czynników, które uniemożliwiają zastosowanie zabiegów kwasami, zalicza się m.in.: alergie na stosowane substancje, nowe otarcia i rany, różnego rodzaju infekcje skóry, zmiany ropne skóry, opryszczka, grzybicze choroby skóry, brodawki skórne, duża ilość zmian barwnikowych skóry, nowotwory skóry, tendencja do powstawania blizn, nałóg opalania oraz ciąża i karmienie piersią. Ryzyko wystąpienia powikłań po peelingach płytszych są rzadkie, zaś po peelingach głęboko powierzchniowych powikłania mogą pojawić się częściej.

Zapraszamy na umówienie się na zabiegi złuszczania twarzy kwasami produktami Peel Mission w gabinecie kosmetologicznym Claudia

Kontakt