Cera sucha – jak sobie z nią radzić?

Strona główna / Aktualności / Cera sucha – jak sobie z nią radzić?

sucha cera twarzy zabiegi rzeszów

Cera sucha – jak sobie z nią radzić?

Aktualności / 24 czerwca 2022 / Wyłącz

sucha cera


Cera sucha twarzy

Cera każdego z nas wymaga indywidualnej pielęgnacji i cechuje się innymi właściwościami. Jednym z rodzajów występujących cer jest cera sucha. Ten rodzaj skóry jest uwarunkowany genetycznie, jednak przy odpowiednio dobranej pielęgnacji można załagodzić problem i uzyskać promienną gładką cerę.

Cera sucha  charakterystyka

Do cech charakterystycznych cery suchej zaliczamy: częste uczucie ściągnięcia, a także suche skórki (głównie na policzkach). Osoby, które mają suchą cerę często skarżą się na brak blasku, matowość skóry, któremu towarzyszy łuszczenie, pieczenie, a często nawet i swędzenie. Skóra sucha jest bardzo wrażliwa na źle dobrane kosmetyki o dużej intensywności działania. Bardzo szybko ulega odwodnieniu i uszkodzeniom.

Niski poziom odwodnienia i nawilżenia skóry suchej sprawia, że bardzo wcześnie widoczne są zmarszczki na czole czy wokół ust.

Jakie są przyczyny suchej skóry twarzy?

Główną i najczęstszą przyczyną suchej skóry twarzy jest genetyka. Jednak do przesuszenia skóry twarzy możemy doprowadzić także nieodpowiednią, źle dobraną pielęgnacją. Osoby posiadającą suchą cerę mają obniżoną zdolność do wiązania i utrzymywania wody w warstwie naskórkowej. Niestety często sami doprowadzamy skórę do przesuszenia, naruszając swoją barierę hydrolipidową skóry. Na wysuszenie skóry mają wpływ także inne czynniki zewnętrzne takie jak:

– warunki pogodowe (wiatr, mróz),
– klimatyzacja,
– zanieczyszczone powietrze
– a także nieodpowiednie mycie i wycieranie twarzy.

Czego unikać przy suchej skórze?

Sucha skóra twarzy nie lubi ciepła. Warto unikać wysokich temperatur podczas kąpieli czy mycia twarzy, a także w miarę możliwości zrezygnować z seansów saunowych a także z używania klimatyzacji w upalne dni.

Ogromne znaczenie ma także nasza dieta. Posiadacze cery suchej powinni unikać produktów ostrych, słonych, wysoko przetworzonych oraz słodyczy, kawy czy alkoholu.

Cera sucha jak dbać?

Najlepszym sposobem na chronienie twarzy przed wysuszeniem jest unikanie substancji drażniących, a także dopasowanie diety do potrzeb skóry. Warto sięgać po produkty nawadniające: owoce i warzywa, a także orzechy i oleje, które wzbogacą skórę o brakujące witaminy i minerały. Zaleca się picie ilości wody dopasowanej do swojej wagi.

Kiedy i dlaczego nawilżanie skóry jest ważne?

Nawilżanie skóry jest ważne przez cały rok, jednak w lecie warto dodatkowo zadbać o nawilżenie. Pod wpływem słońca, skóra traci bardzo dużo wody, staje się sucha i matowa. Nawilżanie pozwoli na zredukowanie nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia skóry, pomoże skórze odzyskać blask, uniknąć podrażnień, a w konsekwencji pozwoli na opóźnienie procesów starzenia skóry.

Zabiegi na nawilżenie skóry twarzy

O suchą skórę warto dbać także od zewnątrz, stosując szereg zabiegów nawilżających. Głównym zadaniem zabiegów nawilżających skórę twarzy jest odbudowa i ochrona naturalnej bariery ochronnej skóry (tzw. płaszcza hydrolipidowego). Zabiegi nawilżające zwiększają także zdolność skóry do wiązania wody oraz hamują proces parowania wody.

Szczególnie polecamy dostępny w naszym salonie głęboko nawilżający zabieg I Mask. Jest to zabieg którego efekty są widoczne od razu. Daje on natychmiastowy efekt głębokiego nawilżenia skóry, łagodzi uczucie pieczenia i swędzenia, a także przywraca skórze jej blask.

Podczas zabiegu wykorzystywana jest trójwymiarowa maska w płacie. Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji trójwymiarowej technologii istnieje możliwość lepszego przenikania składników aktywnych w głąb skóry, dzięki czemu możemy osiągnąć szybszy, bardziej zauważalny i dłuższy efekt.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu w celu umówienia się na zabiegi nawilżające w salonie kosmetologicznym Claudia w Rzeszowie.