Zabiegi na cellulit Rzeszów

Strona główna / Zabiegi na cellulit Rzeszów

zabiegi na cellulit rzeszów

Zmagania z cellulitem są prawdziwym wyzwaniem. Choć nie jest to walka beznadziejna, z pewnością niezbędną będzie żelazna konsekwencja i dyscyplina na etapie całego postępowania. Na początku warto zacząć od zmiany diety (stawiając przede wszystkim na dużą ilość warzyw, owoców — cytryna, grejpfrut i ananas; błonnika i pełnowartościowych produktów) i modyfikacji własnego stylu życia (przede wszystkim na bardziej aktywny). Oprócz tego bardzo dobrze urozmaicić jadłospis o tłuste ryby, szparagi i brokuły. Do dziennej ramówki należy wprowadzić spożywanie zwiększonych ilości wody, gdyż odpowiednie nawodnienie organizmu reguluje prawidłową wymianę płynów.

Równolegle z dietą należy wprowadzić regularną aktywność. Nordic walking, jogging, rower, pływanie, pilates, ćwiczenia z oporem… Form aktywności jest mnóstwo. Dobrym pomysłem w walce z cellulitem są masaże. Powinny obejmować obszary zajęte przypadłością, jak: uda, pośladki, biodra. Wszystkie one mają na celu rozbicie grudek tłuszczowych zgromadzonych pod skórą, ujędrnienie skóry i pobudzenie układu limfatycznego do działania. Pamiętać należy jednak o ich regularności. W warunkach domowych zalecań jest zimny prysznic, który poprawia krążenie krwi i pobudza komórki tłuszczowe do ich spalania. A jeszcze lepsze efekty przynosi stosowanie prysznica naprzemiennego – z zimnej i ciepłej wody. Zmagania z cellulitem można wspomóc kosmetykami, stosując kremy i peeling.

Zabiegi na pozbycie się cellulitu

Jednakże najlepsze efekty w leczeniu cellulitu osiąga się w gabinetach lekarskich i kosmetycznych za pomocą zabiegów na cellulit. Ale pamiętać należy, że nawet najbardziej zaawansowane i doskonałe leczenie nie obejdzie się bez udziału własnego i sporego indywidualnego zaangażowania. W leczeniu gabinetowym zmierza się do poprawy mikrokrążenia, lipolizy (redukcji tłuszczu) i odbudowy skóry, a zabiegi dobiera się indywidualnie pod pacjenta i stopień zaawansowania jego przypadłości.

Wśród nich warto wymienić zabiegi na cellulit takie jak: mezoterapię igłową (dermapen), liposukcję, mezoterapię bezigłową, ultradźwięki,  dermomasaż, radiofrekwencję (RF).

Jakie zabiegi na cellulit?

Dermomasaż – jest kompilacją masażu mechanicznego i podciśnienia. Wykorzystywana w zabiegu specjalna głowica, nie tylko rozmasowuje fałd skórny, ale i również zasysa go podciśnieniowo rozbijając komórki tłuszczowe. Ten typ masażu usprawnia krążenie wewnątrztkankowe, przyspiesza rozkład tłuszczu w głębokich warstwach tkanki podskórnej, redukuje gromadzenie wody, wspomaga regenerację skóry, usuwa toksyny, przywraca jędrność skóry i ogólnie modeluje sylwetkę. Z dodatkowych zalet warto wymienić zmniejszanie rozstępów i blizn.

Radiofrekwencja – (RF Radio Frequency). Urządzenie zaopatrzone w specjalną głowicę działa na skórę falą elektromagnetyczną o radiowej częstotliwości. Fala elektromagnetyczna rozgrzewa skórę, doprowadzając do regeneracji włókien kolagenowych. Aktywizuje metabolizm i usprawnia pracę układu limfatycznego. Sprawnie również radzi sobie z redukcją cellulitu – głównie I I II stopnia.

Liposukcja kawitacyjna   jest niechirurgicznym zabiegiem redukcji tkanki tłuszczowej która wykorzystuje fale ultradźwiękowe do niwelowania komórek tłuszczowych w docelowych obszarach leczenia – zazwyczaj brzuchu, udach i pośladkach.