W obszarze pielęgnacji skóry twarzy i ciała, popularna maska – bodaj najstarsza kompozycja kosmetyczna – nadal odgrywa bezprecedensową rolę. Odpowiednio dobrana, intensywnie oczyszcza skórę poprzez spotęgowanie wydalania potu czy zmiękczania warstwy rogowej; poprawia funkcje skóry; przygotowuje skórę do efektywniejszego przyswojenia substancji aktywnych i odżywczych; poprawia koloryt; usprawnia mikrokrążenie; łagodzi podrażnienia; zwęża rozszerzone pory, działa okluzyjnie (wytwarza na skórze powłokę, której zadaniem jest ochrona przed utratą wody przez odparowanie); zatrzymuje ciepło; działa przeciwzapalnie; pobudzająco; nawilżająco; zmiękczająco; rozgrzewająco i wiele, wiele innych.
Zabieg z maską modelującą Anti-Age
Dobrze dobrana maska modelująca pod względem składników, potrzeb pacjenta i rodzaju cery, maska, jest w stanie dostarczyć skórze znacznie więcej składników regenerujących i nawilżających aniżeli kremy i balsamy. Poza tym efektywniej regeneruje skórę i wygładza zmarszczki. Po masce skóra zwykle staje się jaśniejsza, wygładzona i ogólnie sprawia wrażenie młodszej. Na korzyść maski przemawia również niemal natychmiastowy — choć krótkotrwały — efekt. W przypadku niektórych masek efekt jest widoczny dopiero po kilkukrotnym zastosowaniu.
Coraz rzadziej maski stosuje się jako samodzielny zabieg, a coraz częściej, jako jedno z ogniw całego schematu postępowania kosmetycznego. Stąd pojawia się ich coraz więcej, a w związku z tą różnorodnością dokonuje się ich rozmaitego podziału, ze względu na: rodzaj cery, do jakiej są kierowane, ich efektu i przeznaczenia czy składników, z jakich zostały wykonane. W zależności od składu na przykład można dokonać kolejnej ich klasyfikacji na: maski pobudzające, ściągające, wysuszające, rozpulchniające, przeciwzapalne czy upiększające, itd. Wśród naprawdę wielu ich odmian jedna ostatnio zaczyna cieszyć się specjalnym powodzeniem. Mowa o masce modelującej.
Ten typ masek wykonany jest najczęściej, na bazie żelu, aloesu lub żeń-szenia. Po nałożeniu (na ok. 30minut) i zaschnięciu tworzą one na skórze elastyczną, izolującą powłokę, powodując napięcie skóry twarzy. Po jej zdjęciu następuje rozluźnienie, a wraz z nim daje się zauważyć zdrowy, wypoczęty wygląd skóry. Ten typ maski działa silnie ściągająco, dając jednocześnie efekt nawilżenia. Poprawia ukrwienie skóry. W związku z faktem, że maska modelująca daje niemal natychmiastowy rezultat, zyskała nieoficjalne miano: maseczki bankietowej lub imprezowej. Nadaje się przy tym do każdego rodzaju skóry. W grupie masek modelujących wartą uwagi jest: maska modelująca z alg.
Maska Modelująca na Twarz
Maska modelująca z alg jest produktem naturalnym. W swoim składzie zawiera kilka rodzajów sproszkowanego ekstraktu z alg, z dodatkiem soli morskiej i związków krzemu. Jej skład uzupełniają także: aminokwasy, związki jodu, krzemu, wapnia, magnezu i szereg innych mikroelementów.
Nałożona na twarz, otula szczelnie skórę i łagodzi podrażnienia. Daje natychmiastowe uczucie odprężania i świeżości. Ma właściwości chłodzące, regenerujące, uspokajające, wycisza skórę oraz daje uczucie relaksu. W trakcie zabiegu, wraz z nią, często aplikuje się specjalną ampułkę o działaniu „anti-age” (przeciwstarzeniowym) ze skoncentrowanymi składnikami aktywnym. Pobudza to skórę, stymulując jej regenerację komórkową. Działa przeciwutleniająco. Opcjonalnie, pod maskę, można podać serum lub lipokoncentraty. Nadaje się do łączenia z różnymi zabiegami: nawilżającymi, oczyszczającymi, regenerującymi czy odżywczymi.
Po masce algowej skóra jest wyciszona, nawilżona, rozświetlona, wygładzona, z obkurczonymi naczyniami, zwężonymi porami, rozjaśniona, ze świeżym i promiennym wyglądem. Redukcji ulegają objawy wiotczenia – stąd wzięła się wspomniana właściwość modelująca.
Regularne stosowanie maski modelującej z alg na długo utrzymuje prawidłowe nawilżenie i jędrność skóry, przy jednoczesnej długofalowej redukcji drobnych zmarszczek.