Depilacja laserowa czy warto?

Strona główna / Aktualności / Depilacja laserowa czy warto?

zabieg depilacja laserowa rzeszów

Depilacja laserowa czy warto?

Aktualności / 25 stycznia 2021 / Wyłącz

depilacja laserowa czy warto rzeszów

Spis treści

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?
Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
Depilacja laserowa – Kto powinien zdecydować się na zabieg?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu kosmetycznego?


Laser diodowy Light Sheer został wyprodukowany przez amerykańska firmę Lumenis. Jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń na rynku, które są bezpieczne dla pacjenta. Posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa FDA oraz certyfikat ISO 9001. Depilacja laserem diodowym Light Sheen powinna być wykonana w serii min. 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach od 4 do 12 tygodni.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Działanie lasera diodowego oparte jest na zjawisku fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest przez mieszek włosowy zawierający melaninę. Kolejno zamieniane jest na ciepło uszkadzające te elementy włosa, które są odpowiedzialne za jego wzrost, co skutkuje trwała utratę włosa i destrukcję mieszka. Opisane zjawisko jest najskuteczniejsze dla tych włosów, które obecnie znajdują się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe włosa, czyli katagen oraz telogen są obojętne na działanie lasera.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa należy do szybkich i bezpiecznych zabiegów, ale aby ja wykonać włosy i skóra muszą spełniać kilka warunków. Na miesiąc przed zabiegiem nie należy opalać partii ciała, które zostanie poddane zabiegowi depilacji. Dotyczy to zarówno opalania w solarium jak i na słońcu. Włosy w miejscu zabiegu nie powinny być depilowane woskiem, depilatorem lub pęseta miesiąc przed zabiegiem. Dzień przed, bądź w dniu zabiegu, włosy należy ogolić jednorazowa maszynka, uważając, aby nie powstały podrażnienia.

Depilacja laserowa – Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Depilacja laserowa jest przeznaczona szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po innych metodach depilacji. Zalecana jest osobom z tendencją do tworzenia stanów zapalnych, do wrastania  włosów, do powstawania przebarwień, reakcji alergicznych. Depilacja laserowa jest wolna od tego typu zagrożeń.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu kosmetycznego?

Przede wszystkim na doświadczenie oraz laser, jakim wykonywana jest depilacja. Nasza prawie 10-letnia praktyka, w połączeniu z laserem diodowym Light Sheer, pozwala nam odpowiadać na indywidualne potrzeby naszych klientów. Według licznych badań klinicznych, które zostały przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, laser diodowym Light Sheer jest uznany za najskuteczniejsze urządzenie do trwałego usuwania owłosienia. Zawsze warto skorzystać  z doradztwa naszego profesjonalnego zespołu czy depilacja laserowa czy woskiem będzie dla nas odpowiednia.

Zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się z naszą ofertą w gabinecie Claudia w Rzeszowie